WhatsApp

Češi, používáte WhatsApp? Tenhle boží trik si hned zamilujete, protože vám umožní upravovat zprávy po jejich odeslání

  • Vývojáři WhatsApp vylepšují svou chatovací aplikaci
  • Nově ji naučili naprosto perfektní trik

Chatovací aplikace WhatsApp je neuvěřitelně populární a jen v Česku ji používá přes 600 tisíc lidí. V posledních týdnech se do popředí zájmu dostává hlavně díky tomu, že do ní téměř každý den přibývají nové funkce. V uplynulých hodinách vývojáři přidali další a věřte, že naprosto změní způsob, jakým budete WhatsApp používat.


Nepřehlédněte: Godzilla na obloze: K zemi se řítí největší kometa, jakou kdy astronomové objevili


WhatsApp vylepšuje jako o život

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. V posledních několika měsících vývojáři do aplikace doplnili hned několik nových funkcí. Lidé mohou využívat například proxy připojení, roztomilé 3D avatary nebo vylepšené stavy. A teď na řadu přichází další úžasná vychytávka.

Funkce, na kterou mnozí čekali, jako na smilování, je konečně tu – nově lze zprávy po odeslání upravovat. Editace byla dlouho požadovanou funkcí milionů uživatelů WhatsAppu, protože překlepu ve spěchu nebo trapného faux pas se občas dopustí úplně každý.

Na novou funkci upozornil server WABetaInfo, jehož redaktoři se pitvají v kódu neveřejných verzí populární chatovací aplikace.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Jak se k funkci dostanu?

Editace na WhatsAppu funguje stejně, jako v nativní aplikaci iMessage od Applu – na editaci či odvolání zprávy máte vždy 15 minut od odeslání, ne více.

Každá upravená zpráva je navíc opatřena speciálním štítkem, který to oznamuje. Do důležitého menu se dostanete tím, že na odeslané zprávě déle podržíte prst.

Funkce se v současné době nachází ve fázi beta testování. Uvidíme, kdy se dostane do sestavení pro veřejnost, ale dlouho to jistě trvat nebude.

Jestliže chcete editaci zpráv vyzkoušet už nyní, nic vám v tom nebrání. Stačí navštívit oficiální obchod s aplikacemi pro Android, vyhledat aplikaci WhatsApp a posunout stránku dolů, kde uvidíte položku „Stát se beta testerem“. Teď už se jen stačí připojit a počkat, než vám obchod nabídne nejnovější verzi ke stažení.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Úžasné! Konečně WhatsApp dostal funkci, kterou ICQ umělo už před 20 lety….

  2. Xaver, DM:
    Telegram, Discord, a jiné platformy to také mají již několik let… Obecně se samozřejmě ví, že FB platformy jsou co do funkcí, vždy pozadu. To není nic nového.

    Každopádně… Chtěl bych i reagovat na samotný článek, kdy je jeho poslední odstavec totální fail. Věta “Jestliže chcete editaci zpráv vyzkoušet už nyní, nic vám v tom nebrání” totiž je úplně mimo, když je asi program beta testování plný, že? Ale hlavně, že tam je dovetek, ve kterém se píše “nic vám v tom nebrání”.

Comments are closed.