Google

Češi objevili kritickou chybu v prohlížeči Chrome. Mohou ji zneužít hackeři, varují experti

  • Používáte prohlížeč Chrome?
  • Rychle ho aktualizujte
  • Obsahuje kritickou chybu

Uživatelé prohlížeče Chrome by se měli mít na pozoru. Experti z české antivirové firmy Avast v něm totiž objevili kritickou bezpečnostní chybu, které mohou zneužít hackeři. Vzhledem k tomu, že zranitelnost se týká všech podporovaných operačních systémů, v ohrožení jsou stovky milionů uživatelů z celého světa.


Nepřehlédněte: Sonar poblíž vraku Titanicu zaznamenal záhadný objekt. Vědci se k němu potopili a zjistili, že překypuje životem


Děravý Chrome

Chrome je dlouhodobě nejpopulárnějším webovým prohlížečem, což dokazuje i nejnovější statistika společnosti Statcounter, podle které ho celosvětově používá více než 65 procent uživatelů. Právě proto se ale na něj pravidelně zaměřují hackeři.

Google byl na nově objevenou chybu upozorněn bezpečnostními experty české antivirové společnosti Avast. Ještě o víkendu přitom stihl vydat aktualizaci, která zranitelnost opravuje.

Problém spočívá ale v tom, že může trvat klidně i několik dní, než se všem uživatelům aktualizace automaticky zobrazí. Proto doporučujeme provést aktualizaci Chrome „ručně“.

hacker, macbook, apple
Zdroj: Azamat E / Unsplash

Neodkládejte aktualizaci

Nainstalovat aktualizaci manuálně je možné prostřednictvím nápovědy, konkrétně v Nastavení a části „O aplikaci Chrome“. Po rozkliknutí této nabídky se uživateli automaticky nabídne instalace nejnovější verze s označením 107.0.5304.87/88.

Ta opravuje zranitelnost, skrze kterou podvodník může získat kontrolu nad systémem a propašovat do PC oběti virus. Ohroženi jsou přitom majitelé prakticky všech aktuálně dostupných operačních systémů. Záplata se vztahuje na Windows, macOS i Linux.

Není bez zajímavosti, že Chrome je nejméně bezpečných prohlížečem novodobé historie. Od svého oficiálního vydání v roce 2008 ho již sužovalo více než 3 000 zranitelností. Firefox, Safari a Opera jsou sice starší, ale paradoxně bezpečnější.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Já mám jako aktuální označenou verzi 107.0.5304.88 (Oficiální sestavení) (64bitový).

Comments are closed.