telefon

Češi, máte Xiaomi? Tyto levné telefony Redmi a POCO právě dostávají aktualizaci s MIUI 14

  • Xiaomi všechny překvapilo
  • Nečekaně posílá MIUI 14 na pět starších mobilů

Xiaomi se rozhodlo potěšit mnohé uživatele levných, zato nesmírně populárních telefonů. V uplynulých hodinách pro ně totiž zpřístupnilo klíčovou aktualizaci pro letošní rok, píše server GizChina.


Nepřehlédněte: Tyto aplikace vysávají baterie jako upír, hned je ze svého telefonu smažte!


Společnost Xiaomi měla v posledních měsících hodně starostí s vývojem nadstavby MIUI 14. Mnoho telefonů aktualizaci dostane, ale jak už to na světě chodí, někteří si na nový systém počkají déle než ostatní – zejména pak ti uživatelé, kteří používají starší telefon. 

Xiaomi však umí překvapit, což firma znovu potvrdila tím, že dnes nečekaně vydala aktualizaci s grafickým prostředím MIUI 14 pro pět levných mobilů, které používají i Češi.

Tyto telefony dostávají aktualizaci

  • Redmi Note 9
  • Redmi Note 9S
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9 Pro Max
  • Poco M2 Pro

Novinky v MIUI 14

Začněme tím, co uvidíte na první pohled. Xiaomi v MIUI 14 provedlo změnu ikon, které jsou teď v základu větší, ale jejich velikost lze pochopitelně kdykoli upravit a přizpůsobit. Na domovské obrazovce jsou k dispozici také nové formáty widgetů (i pro domácí mazlíčky!) a složek.

Vylepšení doznala funkce rodičovské kontroly, která umožňuje rodičům správu možností používání telefonu pro své dítě. A systém rovněž vylepšuje operace a procesy, které ještě lépe ochrání soukromí uživatelů.

MIUI 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Mezi další novinky patří možnost extrahovat text přímo z fotografií a videa, jako to umí iPhone, a výrobce zapracoval i na tom, aby byl systém co nejsvižnější a běžel dobře i na starších, tedy hůře vybavených telefonech – Xiaomi tvrdí, že plynulost systému se zlepšila až o šedesát procent! Bez zajímavosti pak není ani to, že MIUI 14 nabízí nové možnosti, jak pracovat s příchozími notifikacemi.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Blbost!! Nejdřív se dostávají aktualizace má ty lepší telefony… Ten můj podle vás měl dostat už přes měsícem a stále nic 🤦‍♂️..

  2. Dobrý den rád bych se vás chtěl zeptat jestli i telefón Redmi 8 5G dostane šanci na aktualizaci Android 13?? Děkuji za vaší brzkou odpověď

Comments are closed.