Baterie, telefon

Tyto aplikace vysávají baterie jako upír, hned je ze svého telefonu smažte!

 • Tyto aplikace nejvíce vybíjejí baterii mobilů
 • Většinu z nich přitom každý z nás používá

Trápí vás výdrž vašeho smartphonu? Nabíjíte ho stále častěji a netušíte, proč k jeho vybíjení dochází? Víme, v čem je problém. Neuvěříte, jak jednoduše ho vyřešíte!


Nepřehlédněte: Netflix si tvrdě došlápne na české uživatele. Tady je důvod, proč mnoho lidí nemilosrdně zablokuje


Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky

Společnost pCloud znovu připravila přehled mobilních aplikací, které nejvíc ovlivňují výdrž baterie chytrých telefonů. A podle očekávání jde nejčastěji o nástroje pro sledování zdraví, sociální sítě a různý bloatware.

Experti sledovali různé funkce u 100 aplikací včetně průměrných požadavků na baterii, které potřebují pro přístup k mediálním souborům, připojení k internetu, úložišti, historii hovorů, poloze, zprávám, kontaktům, mikrofonu, fotoaparátu a kalendáři.

Kromě toho se také zaměřili, zda aplikace disponují funkcí tmavého režimu a sledovali, jak často přistupují k osobním údajům uživatelů.

Jak se dalo očekávat, problémové aplikace jsou ty, které jsou populární. Pokud bychom se zaměřili pouze na sociální sítě, tak první místo suverénně obsadil Facebook – je to totální energetický upír a pokud aplikaci odinstalujete, baterii hodně ulevíte. 

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

V seznamu však figurují ji další „známé firmy“, jako Instagram nebo WhatsApp. Baterii více než zdrávo ždímají i seznamka Tinder, Snapchat, Zoom nebo YouTube.

Mezi další aplikace, u kterých bylo zjištěno, že mají potenciál podstatně vybíjet baterii telefonů, patří vše od Amazon Music přes Spotify až po Yelp, aplikaci United Airlines, Netflix, PayPal, a dokonce i aplikaci pro výuku jazyků Duolingo.

Chcete zjistit, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho smartphonu? S radostí poradíme! Otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie.

Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy nemáte po ruce nabíječku.

Tyto sociální sítě představují problém:

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. Bumble
 4. Snapchat
 5. Tinder
 6. Grindr
 7. Likke
 8. Twitter
 9. Houseparty
 10. TikTok

Deset největších žroutů baterie:

 1. Fitbit
 2. Uber
 3. Skype
 4. Facebook
 5. Airbnb
 6. Instagram
 7. Tinder
 8. Bumble
 9. Snapchat
 10. WhatsApp

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares