Netflix

Netflix si tvrdě došlápne na české uživatele. Tady je důvod, proč mnoho lidí nemilosrdně zablokuje

 • Konec podvádění, řekl si Netflix
 • Zakročí proti sdílení hesel

Streamovací služba Netflix dlouho testovala funkci, která u diváka ověří, jestli sdílí domácnost s majitelem účtu. Nyní americká firma hlásí, že je vše připraveno. Na filmy a seriály se tak od dubna podívají už jen ti, kdo budou skutečně platit.


Nepřehlédněte: Tyto ženy neexistují: Na první pohled vypadají normálně, po chvíli ale zjistíte, že nahánějí strach


Konec Netflixu v Čechách?

Z různých průzkumů vyplývá, že účet na Netflixu sdílí asi 100 milionů lidí – tedy asi třetina všech předplatitelů se o své heslo dělí nejméně s jedním dalším člověkem. Americká firma kvůli tomu přichází o velké peníze a už od dubna proti sdílení tvrdě zakročí. 

Zjistili jsme, že spustí systém, který zajistí, že účet Neflixu budou používat jen ti, kteří jsou k tomu oprávněni. Lidem, kteří si účet půjčují, se na obrazovce vždy zobrazí zpráva, která je požádá o verifikační kód, který přijde majiteli účtu. Ten ho obdrží e-mailem či v textové zprávě. 

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Sdílíte s někým svůj účet?

Divák bude moci po ověření internetovou televizi sledovat bez omezení, ale když Netflix vypne, žádost o kód se objeví znovu. A tak aby se mohl třeba druhý den podívat na jiný film, vše musí absolvovat nanovo – opět zažádat o kód, který bude odeslán majiteli účtu, a ten zadat do Netflixu. To nejbolestnější je ale tohle: Když majitel účtu někomu kód sdělí, bude za něj muset navíc ještě zaplatit (měsíční) poplatek.

Pokud tedy účet budete někomu půjčovat, něco vás to bude stát. Hovoří se o částce do sta korun. Něco takového okamžitě spolehlivě odradí jak ty, kdo si účet půjčují, tak hlavně lidi, kteří v dobré víře svůj účet sdílí. 

Odejdete ke konkurenci?

Největší streamovací televize světa u svých uživatelů soustavně testuje nové funkce, které se ne vždy setkají s úspěchem. Nedávno zavedla levnější tarif s reklamou, který ale zatím diváky nechává chladnými. A asi nebudeme daleko od pravdy, že stejně „populární“ bude i systém, který ověří, zda spolu uživatelé žijí ve stejné domácnosti.  

Stále vám není jasné, jak to bude fungovat?

Klíčové je, že ověřovací systém rozpozná, když se uživatel z primárního účtu ke službě přihlásí z místa mimo domov. Aby si firma své zákazníky úplně nepopudila, slibuje jim, že umožní majitelům hlavního účtu zvolit až dva uživatele, kterým ověřovací kód nebude posílat.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Daily Star, The Sun

Total
0
Shares
15 komentářů
 1. Netflix si neuvědomuje že není jediný na trhu a když se porovná konkurence je na co se dívat a takhle mu spíš zmizí část platících než aby získaly nějaké nové

 2. Tak jestli jsem to dobře pochopil, tak i když s nikým sdílet účet nebudu, tak budu pokaždé co Netflix spustím, muset zadávat ověřovací kód? To s vysokou pravděpodobností svůj účet zruším. Bez Netflixu se dá žít a nejsou jediní 😏

 3. Mě by zajímalo, jak to bude, když jezdím často na služební cesty a chci si pustit něco na noťasu. To v místě bydliště určitě nebudu. Anebo mám doma stolní PC, TV, mobil, noťas s kterým cestuji a budu se porůznu přihlašovat s těchto přístrojů.

  1. proxy, netransparentni, stejna cookies, SQUID na Linuxu Debian 64bit:) problem solved

 4. Konečně jen tak dále. Nevím proč se sdílí účty? To nemáte tři stovky za měsíc ? O pět piv v hospodě méně každý měsíc a je na předplatné 🤔

  1. Je to snad pro čtyři uživatele, ne? A když otec cestuje pracovně do zahraničí a bratr zase za studiem, bude nás netflix takhle šikanovat? Přece si nebudeme platit 4 úcty

 5. Tak to to asi s partou zrušíme. Plnou taxu nikdo platit nebude, tak dobrej obsah vážně nemají…

 6. Ja mám vlastni pěti terabajtovej Netflix zdarma a bez podmínek a šikany takže mě to vůbec nevadí xdd.

 7. No dobre, ale ja jsem ajtak, navic pracuju na projektech pro Google/NASA tudiz mam nejen VPNky, ale taky dynamicke IP adresy menici se s casem a s kazdym logovanim. Takze me nezbyde nez specialne pro Netlix pro pritelkyni vyrobit netransparentni vlastni proxy, se stejnou cookies, tudiz mi to bude fungovat na vsech mistech na svete. Pokud je tohle reseni, staci pro bezne BFU si zaridit jednu spolecnou anonymous proxy (ze zcela jineho ipv4 rozsahu nez jsou bezne dohledatelne VPNky, proxy apod.). Takze jestli si NetFlix mysli, ze to nejde ochcat, tak jsou na omylu.

 8. Takle Netflix přijde o spoustu lidich nechápu kam dávají jejich rozum však je to jedno hlavní je že platí to předplatné

 9. Však kdo chce kam… Oni to pochopí, až když jim zmizí třetina i těch hlavních majitelů účtů, kteří nebudou chtít platit sami celý účet. Každopádně, když se všichni podílí na placení, tak to můžou jen těžko být podvodníci. Všichni platí.

 10. Je to zlodějna Netflixu, pokud současně můžu mít zapnuty 4 zařízení ve verzi premium, tak víc se nikdo nepřipojí a Netflix má ode mne 4 zařízení na plný výkon zaplaceny. Kdo a kde se dívá jim může být jedno.

 11. Kdyby to opravdu z něco stálo, tak by to mělo i smysl.
  TV shows kde chybí prostřední dvě série, to samé s filmy (Resident Evil např.), a nebo rovnou tady je season 1 a zbytek prostě banán, najdi si to jinde… za ty peníze to opravdu nestojí.
  V porovnání s jinými stream. je na N stejně úplné hovno.
  A toto je podle mě úplná blbost. Zaplatím čtyři, čumí čtyři. Je snad jedno jestli se mnou bydlí nebo ne.

  1. Dobrý den,
   můžete nějaká jiná lepší sttream doporučit? Díky

Comments are closed.