MIUI 14

Češi, máte Xiaomi? Tenhle levný telefon právě dostává Android 13 s nadstavbou MIUI 14, která vše mění

  • Xiaomi znovu všechny překvapilo
  • MIUI 14 dostává další oblíbený mobil

Xiaomi se v průběhu února rozhodlo potěšit mnohé uživatele levného, zato nesmírně populárního telefonu. V uplynulých hodinách pro něj totiž zpřístupnilo klíčovou aktualizaci pro letošní rok.


Nepřehlédněte: Tesla v Evropě řeší kuriózní problém. Lidé hlásí, že se elektromobily odmítají nabíjet


Máte Xiaomi 11 Lite?

Vše nasvědčuje tomu, že si Xiaomi kritiku vzalo k srdci. V posledních dnech poslalo důležitou aktualizaci s grafickým systémem MIUI 14 hned na několik populárních telefonů. A nyní na řadu přišel i oblíbený model Xiaomi 11 Lite, který se v Česku prodával za jen pár tisíc a lidé ho kupovali jako housky na krámě. 

Pokud tento smartphone používáte a chcete mít jistotu, že máte systém aktuální, podívejte se do Nastavení, třeba tam na vás čeká příjemné překvapení. Připravte se na to, že stahovat budete 4,3 gigabajtu – proto využijte Wi-Fi.

Xiaomi 11 Lite
Xiaomi 11 Lite dostává MIUI 14; zdroj: FONETECH.CZ

Co zákazníkům nabídl?

Xiaomi 11 Lite je i dnes dobře vybavená střední třída s 6,55palcovým AMOLED displejem s rychlou 90Hz obnovovací frekvencí a osmijádrovým procesorem Snapdragon 732. Do prodeje vstupoval telefon s nadstavbou MIUI 12 a Androidem 11, mezitím obdržel MIUI 13 s Androidem 12 a nyní ho čeká poslední velká aktualizace přinášející MIUI 14 a Android 13.

Novinky v MIUI 14

Začněme tím, co uvidíte na první pohled. Xiaomi v MIUI 14 provedlo změnu ikon, které jsou teď v základu větší, ale jejich velikost lze pochopitelně kdykoli upravit a přizpůsobit. Na domovské obrazovce jsou k dispozici také nové formáty widgetů (i pro domácí mazlíčky!) a složek.

Vylepšení doznala funkce rodičovské kontroly, která umožňuje rodičům správu možností používání telefonu pro své dítě. A systém rovněž vylepšuje operace a procesy, které ještě lépe ochrání soukromí uživatelů.

Mezi další novinky patří možnost extrahovat text přímo z fotografií a videa, jako to umí iPhone, a výrobce zapracoval i na tom, aby byl systém co nejsvižnější a běžel dobře i na starších, tedy hůře vybavených telefonech – Xiaomi tvrdí, že plynulost systému se zlepšila až o šedesát procent!

Bez zajímavosti pak není ani to, že MIUI 14 nabízí nové možnosti, jak pracovat s příchozími notifikacemi.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: vlastní, xiaomiui

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Android 13? Však ten vyšel snad před rokem. MIUI je se svým systémem známo za pomalé aktualizace, bloatware, časté chyby v systému, sekání u starších telefonů atd.

    Proto bych MIUI jako systém nevolil ani na telefonech Xiaomi. Radši bych použil jiný custom OS, který je založený na čistém androidu (android 13 mám tímto způsobem na svém Redmi note 10 už od vydání na pixely)

    1. Já už mám aktualizovanej systém půl roku na tomto typu telefonu hold jsou v Čechách pozadu

Comments are closed.