Samsung Galaxy Fold

Češi, máte Samsung? Tyhle telefony dostanou jako první aktualizaci, která vše od základů změní

  • Samsung již testuje nadstavbu One UI 5.1
  • Jaké telefony se updatu dočkají?

Samsung je na poli aktualizací vůbec tím nejpilnějším výrobcem. V rychlém tempu vydal update s Androidem 13 a nadstavbou One UI 5.0, a to nejen pro drahé telefony za desítky tisíc, tedy takzvaně za výplatu. Brzy se dočkaly i levné mobily pro nenáročné uživatele, se kterými si zavoláte, pokecáte přes WhatsApp a sem tam i něco vyfotíte.


Nepřehlédněte: Samsung oživil svůj nejlevnější telefon, který v Česku používají desetitisíce lidí. Poslal na něj Android 13 s One UI 5.0


Nejlepší skládačka a prémiové smartphony řady S22

Jihokorejský Samsung si pospíšil a má tak už vlastně splněno. Pokud nějaký telefon aktualizaci ještě nedostal, jedná se o světlou výjimku. Inženýři korejského výrobce proto nyní mají rozvázané ruce a mohou se soustředit na vývoj verze One UI 5.1.

Prvními smartphony s nejnovější verzí uživatelské nadstavby budou modely nadcházející nové řady Galaxy S23, tedy S23, S23+ a S23 Ultra. Jejich premiéra ja naplánována na 1. února, zatímco v prodeji se smartphony objeví o týden nebo dva později.

Mnozí uživatelé již začínají spekulovat, zda One UI 5.1 dostane i jejich telefon. Trápí je otázka, kdy aktualizace vyjde. Už dnes víme, že mezi první zařízení, která aktualizaci obdrží, bude patřit skládací telefon Galaxy Z Fold4, který byl z výroby vybaven systémem Android 12 a uživatelským rozhraním One UI 4.1, než před několika týdny dostal Android 13.

Aktualizaci samozřejmě dostanou i jiné modely než Z Fold4. Podle zasvěcených zdrojů Samsung nový firmware testuje už i na telefonech Galaxy S22 (S22, S22+ a S22 Ultra). Počítá se s tím, že software na první přístroje dorazí ve druhé polovině února.

Co One UI 5.1 přinese?

Zatím nebylo oficiálně potvrzeno, jaké funkce One UI 5.1 přinese. Samsug však naznačil, že aktualizace bude založena na systému Android 13. V rámci nové nadstavby se diskutuje vylepšený widget multimediálního přehrávače v oznamovací oblasti, prediktivní gesto zpět, zrychlení zrcadlení obrazovky z telefonu do TV a další drobná vylepšení, která uživatelský zážitek z používání smartphonů pozvednou na vyšší úroveň.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Po aktualizaci na Android 13,se mi S21 Fe 5g brutálně zpomalil při načítání snímků 🤮👎

  2. A co konkrétně se od základu změnilo? Mám Android 13 na svém S22+ už 3 měsíce a akorát se mi mobil víc vybíjí a častěji zamrzá. Velice revoluční…

  3. Co má aktualizace společného s “Čechy”???

Comments are closed.