Samsung One UI 5.0

Češi, držte si klobouky! Samsung se rozšoupnul a na Galaxy S21 a S20 posílá One UI 5.0

  • Samsung posílá Android 13 s One UI 5.0 na další telefony
  • Radovat se mohou majitelé Galaxy S21, S20 a Note 20

Jihokorejský Samsung se znovu vytáhl. Uživatelé napříč Evropou hlásí, že jejich zařízení dostávají klíčovou aktualizaci. Ta nepřináší nic menšího, než operační systém Android 13 společně s nadstavbou One UI 5.0. Takže se můžete těšit nejen na novinky, které upekl sám Google, ale i na spoustu vylepšení od Samsungu.


Nepřehlédněte: Konec drahé elektřiny? Průhledné solární panely změní všechna okna v domě na jedinečný zdroj energie


Češi, žhavte své telefony!

Světová jednička v prodeji chytrých telefonů zrychluje tempo a necelý měsíc po řadě Galaxy S22 posílá nejdůležitější aktualizaci roku i na starší modely řady Galaxy S21, S20 a dokonce i Note 20.

Některé varianty telefonů dostávají sestavení G98xFXXUFGVJE, zatímco na jiné míří aktualizace G988BXXUFGVJE, respektive N98xBXXU5GVJE. Ve všech případech nechybí operační systém Android 13, uživatelské prostředí One UI 5.0 a bezpečnostní záplaty datované k prvnímu říjnu.

Na co se můžete těšit? Korejští vývojáři u aktualizace vyzdvihují zejména customizaci prostředí, vrstvené widgety, které na domovských obrazovkách smartphonů ušetří místo nebo přepracovanou nabídku pro úpravu zvuků a vibrací.

Zapomněl Samsung na Česko?

Pro stažení jako obvykle využijte nabídku Nastavení => Aktualizace softwaru a poté zvolte možnost Stáhnout a nainstalovat. My jsme dostupnost aktualizace ověřili na telefonech Galaxy S21 Ultra a S20 Ultra, ale bohužel neúspěšně.

Kdo ví, třeba budete mít větší štěstí. Dejte nám v komentářích vědět, jestli se vám podařilo aktualizaci vyvolat, nebo jste dopadli stejně jako my v redakci.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GSMARENA

Total
0
Shares
26 komentářů
  1. Zpráva je to dobrá, otázkou je aby jak moc je to odladěné. Treba A12 na S2 Ultra byla uciněná katastrofa mesice. Tak asi počkám až se to vyladi. 😉 Snad to nebude dlouho trvat kvuli bezpečnostním zaplatám.

    1. Na S21FE je plánovaná aktualizace dle Samsungu až na prosinec 2022.

Comments are closed.