Nuke Tactical Superbike

Budoucnost mobility? Motorka na jaderný pohon vypadá jako teleportovaná z jiného světa

  • Motocykl Nuke Tactical Superbike vypadá jako ze sci-fi
  • Určen je pro přesuny mezi vzdálenými městy

Zapomeňte na superbiky, v hlavách nadšenců se rodí nápad na stavbu motocyklu na jaderný pohon. Neuvěřitelný koncept designéra Sadegha Faramarziiho překonává vše, co jsme zatím viděli.


Nepřehlédněte: Ovládání počítače pouhou myšlenkou? Americká firma je na prahu revolučního objevu


Motorka z budoucnosti

Nuke Tactical Superbike se odlišuje od všech současných motocyklů, což je dáno tím, že už na pohled připomíná dopravní prostředek z dystopického světa, ve kterém se umělá inteligence vyvinula do té míry, že převzala vládu nad lidmi a ovládla je.

NTS rozhodně není pro slabé povahy. Rychlost přes 200 kilometrů za hodinu s tímto strojem je díky širokému sedadlu a masivnímu uspořádání tří kol procházkou růžovým sadem. Jak si můžete všimnout, nejedná se o tříkolku, protože všechna tři kola jsou uspořádána v přímém směru.

Designér Faramarzii navrhl ještě jednu verzi NTS (podívat se můžete zde), která má jen dvě kola, ale zato vyšší výkon, zesílenou kyvnou vidlici a mohutné odpružení. Podle autora je motocykl s jaderným pohonem určen pro přesuny na dlouhou vzdálenost, mimo města a daleko od civilizace, kde lze vzít „pořádně za plyn“.

Pamatujete na Sky Cruise?

Nutno uznat, že se na ambiciózní projekt moc hezky dívá, ale jako u mnoha jemu podobných bohužel prakticky neexistuje šance, že by něco podobného někdy vzniklo. Podobné návrhy však přináší potřebný stimul, inspiraci a vizi budoucí dopravy.

S podobně divokými koncepty čas od času přichází i Hashem Al-Ghaili. V jeho hlavě se zrodilo už několik bláznivých nápadů, ale projekt gigantického letadla na fúzní pohon patří bezpochyby k tomu nejzajímavějšímu, co ho kdy napadlo.

Hotel s křídly navrhl tak, aby nikdy nepřistával nebo na zem musel dosednout jen v naprosto výjimečných situacích. Cestující mají na palubu Sky Crusie dopravovat běžná dopravní letadla a dokonce i opravy budou probíhat ve vzduchu. Mimochodem, letoun nebude řídit lidská posádka, ale vycvičená umělá inteligence.

Zdroj náhledové fotografie: Bing Image Creator (generováno AI), zdroj: yankodesign

Total
0
Shares