Dynamic Island, Xiaomi

Bizarní nápad Xiaomi. Na zadní stranu telefonu chce nalepit skládací Samsung a všem vytřít zrak

  • Zatím Xiaomi žádný takový smartphone nemá
  • A není jisté, zda se ho vůbec dočkáme
  • Ale koncept vypadá zajímavě

Čínské Xiaomi opět překvapuje. Už před lety získalo patent na smartphone se zdířkami pro zasunutí bezdrátových sluchátek, nyní přichází naopak s něčím, co by mohlo vrátit zpět do hry vyklápěcí fotoaparáty. Firma si totiž nechala patentovat zcela jedinečný mobil.


Nepřehlédněte: Telefon na odstřel: Apple tlumí výrobu iPhonu 14 Plus. Nikdo ho nechce, nikomu chybět nebude


Takto by mohlo vypadat výrazné Xiaomi

Xiaomi již dávno není okrajovou značkou, mezi androidími výrobci jde o aktuálně druhého největšího hráče na trhu, který zle dotírá na vedoucí Samsung. Koncem letošního srpna společnost představila očekávanou vlastní „skládačku“ Mix Fold 2 a další zajímavé modely na sebe nenechají dlouho čekat.

Víme, že nadcházející týdny přinesou smartphony Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. A možná se dočkáme ještě jedné novinky, alespoň to tak trochu naznačuje jeden z patentů. A je to návrh hodně divoký.

Je to zajímavý nápad

Smartphony s vyklápěcím fotoaparátem nejsou žádnou novinkou. Nejdále v tomto směru je asi tchajwanský Asus, který v uplynulých letech vydal hned několik mobilů s vyklápěcím mechanismem fotoaparátu. Xiaomi na to půjde ale úplně jinak.

Fotoaparát bude umístěn na zadní straně, ale bude se vyklápět pouze o devadesát stupňů – abyste s telefonem něco vyfotili, budete ho muset otočit na bok. Modul se nepřeklopí zcela, jak byste čekali, ale jen napůl.

Co tím chce básník říct, to vážně netušíme, ale přijde nám to uhozené na hlavu. Připomíná nám to Galaxy Flip od Samsungu, který naroubujete na jiný telefon s tím rozdílem, že tady fotomodul trčí v zadní části, hrozí jeho urvání a mobil kvůli němu ani nepoložíte na stůl. Na patent se podívejte zde.

Uvidíme, zda s takovým řešením mobilní výrobci do budoucna skutečně přijdou. Zatím podobné vize zůstávají naštěstí jen na papíře či v podobě virtuálního konceptu. Ale kdo ví, třeba nás Xiaomi všechny překvapí.

Zdroj náhledového obrázku: FONETECH.CZ, zdroj: RC

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Já to celkem chápu, řekl bych, že má jít o to, aby se tam vešel větší objektiv, nebo rovnou teleobjektiv s pohyblivými čočkami, takže nevím, je na tom postaveného na hlavu či hloupého… Prostě by se to do tenkého těla nevešlo, tak zkouší vymyslet nějakou jinou cestu… Ovšem nevím jak by to bylo s velikostí senzoru, pravděpodobně by světlo dopadalo pomocí něčeho jako zrcadla…

Comments are closed.