Windows 11

Bezplatná aktualizace Windows končí. Kdo nestihl přejít na Windows 11, musí platit

  • Možnost bezplatně upgradovat na Windows 11 skončila
  • Za aktualizaci musí uživatelé starších Windows 7 a 8 zaplatit

Společnost Microsoft začala blokovat aktivaci operačního systému Windows 11 pomocí klíčů k Windows 7 a Windows 8. Jednalo se o vítanou možnost, která lidem umožňovala bezplatně upgradovat. Tomu je nyní konec. Kdo aktualizaci odkládal, musí zaplatit.


Nepřehlédněte: Insideři pozor! Ve Windows 11 můžete vyzkoušet plnohodnotný Android 12.1


Windows 11 už jen za peníze

Microsoft zase trochu přitlačil a mnohé své uživatele zcela jistě zarmoutí. Až donedávna bylo totiž možné bezplatně aktualizovat starý počítač na nejnovější operační systém Windows 11.

Toto bezplatné okno, které trvalo prakticky od uvedení Windows 11 do obchodů (5. října 2021), nyní skončilo. Uživatelé Windows 7 nebo 8, kteří nestihli aktualizovat, mají smůlu.

Redaktor serveru The Verge vyzkoušel, jestli fungují starší kódy pro instalaci Windows 11 na jeho počítači s Windows 7. Instalace prý proběhne v pořádku, ale na jejím konci selže aktivace.

„Dnes jsem vyzkoušel několik klíčů Windows 7 k čisté instalaci Windows 11 (22H2) a přestože jsem klíče mohl použít k instalaci operačního systému, neaktivovaly se,“ píše Tom Warren. „Nemůžeme aktivovat systém Windows na tomto zařízení, protože nemáte platnou digitální licenci nebo produktový klíč,“ stojí v hlášce, která oznamuje, že kopii operačního systému nelze aktivovat.

Co to znamená v praxi? Kdo nestihl bezplatně přejít na Windows 11 z Windows 7 nebo 8, již tuto možnost nemá. Pakliže máte doma počítač s Windows 7 nebo 8 a chcete aktualizovat na nejnovější verzi, musíte si zakoupit oficiální aktivační klíč v hodnotě zhruba 3 400 korun. Pro uživatele Windows 10 se nic nemění, ti Windows 11 mohou nadále instalovat zcela zdarma.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: The Verge

Total
0
Shares
7 komentářů
  1. Proč bych měl kupovat licenční klíč za 3 litry? Dá se pořídit jinak a levněji.

  2. A jak je to ked som si z Vist aktivoval sedmicky, z nich zase 10 a teraz by som chcel 11- ky?

  3. Tak upgradujte z Win 7,8 na Win 10 a potom na Win 11.

  4. Já prý nemám počítač kompatibilní na Windows 11, Takže já zůstanu jen a pouze u desítek 🙂

  5. Není to jen TPM čipem? Musí se jen změnit nastavení v UEFI.

Comments are closed.