Asus ROG Phone 6D

Bestiální herní konzole dostane ještě rychlejší dvojče. Asus ROG Phone 6D, co o něm víme?

  • Nefalšovaná herní konzole se ukrývá v těle mobilu
  • Nový ROG Phone 6 se chlubí titulem nejvýkonnější na světě
  • A brzy dostane stejně výkonného, ne-li výkonnějšího sourozence

Už první ROG Phone byla nekompromisní herní bestie a do určité míry také průkopník plnokrevných gamingových smartphonů. Prakticky každá další generace stanovila novou laťku v otázce výkonu a aktuální šestka v tomto trendu podle očekávání pokračuje. Vybavena je nejen futuristickým designem, ale právě i nejmodernějším procesorem a velmi pokrokovou technologií chlazení.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce sestrojil bizarního čtyřnohého robota, který umožňuje hadům chodit


Herní bestie i v Česku

ASUS ROG Phone 6 se v České republice nabízí ve dvou různých variantách. Ultimátní provedení ROG Phone 6 Pro (18/512 GB) stojí 33 990 Kč, základní ROG Phone 6 (12/256 GB) pak 25 990 Kč. Ultra-výkonný čipset Snapdragon 8+ Gen 1 od Qualcommu však není jediným lákadlem.

Stejně jako u přechozích iterací je k mání i několik gadgetů, které mobil změní v nefalšovanou kapesní konzoli. Asus ROG Phone 6 nabízí obrovský 6,78palcový AMOLED displej s rozlišením 2 448 × 1080 pixelů, bleskurychlou 165Hz obnovovací a 720Hz frekvencí na dotyk.

Asus ROG Phone 6
Zdroj: Asus / Ilustrační

Dále potěší přítomnost stereo reproduktorů s vestavěným zesilovačem nebo podpora rychlého nabíjení – z 0 na 100 % se masivní 6 000mAh baterie dobije asi za 42 minut. A samozřejmě nechybí i paleta exkluzivního příslušenství, včetně nového chladiče AeroActive Cooler 6 a ochranného skla Glass Screen Protector.

Asus ROG Phone 6D

Jak informuje Gizmochina, v chystání je i dvojče Asus ROG Phone 6D. Z toho je už na pohled patrné, že změny budou minimální nebo spíše žádné.

Takže proč vydávat něco, co už tady vlastně je? Odpověď je nasnadě: novinka poběží na procesoru MediaTek Dimensity 9000+. Říkáte si, jaký to má smysl? Dobrá otázka!


Nenechte si ujít: NASA bere UFO vážně. Začne zkoumat, zda s americkou armádou „nelaškují“ mimozemšťané


ROG Phone 5
Zdroj: Asus / Ilustrační

Možná jde jen o chuť výrobce dostat na trh stejný smartphone s konkurenčním vlajkovým čipsetem. Ostatně, Asus by nebyl ani první, ani poslední. Takové Xiaomi by mohlo vyprávět.

Osobně se však na tuhle variantu těším. Dimensity 9000 si totiž poslední Snapdragony maže doslova na chleba. Je stabilnější, výrazně se nepřehřívá a MediaTek dokazuje, že je potřeba jej brát zcela vážně.

Zdroj náhledové fotografie: Asus / TZ (ilustrační)

Total
0
Shares