Avatar

Avatar 2 se blíží! Chystá se opravdu velkolepý návrat na Pandoru

  • Avatar 2 půjde do kin už letos
  • Jde o pokračování fantasy spektáklu
  • Přinášíme první střípky informací

Avatar 2 je přímým pokračováním původního fantasy spektáklu režiséra Jamese Camerona z roku 2009. Ten se stal nejvýdělečnějším filmem všech dob.

V podstatě prostinká premisa ve stylu Pocahontas, dějově zasazená na vzdálenou Pandoru s naprosto úchvatnou přírodou a dechberoucími reáliemi, se postarala o to, že se z novinky stal doslova přes noc celosvětový fenomén.

Fenomén Avatar

Pohádka o boji dobra a zla; i když ji zasadíte do nepříliš vzdálené budoucnosti, totiž funguje naprosto spolehlivě. Jasně, herci jsou v kontextu vizuálu malinko upozadění, ale jako celek Avatar bez problémů boduje.

Když jsem se o něm bavil před lety s přáteli, a vytýkali mu přílišnou šablonovitost, naivní příběh a nevím co ještě, tak jsem je usadil a řekl jim, že tohle fakt není Coppola nebo Bergman (úsměv). Tohle je film, u kterého je potřeba vypnout mozek, uvelebit se pořádně v kinosále a jen se nechat unášet.


Nepřehlédněte: Podvodníci opět útočí na české mobily! Stačí jeden telefonát a máte po úsporách. Jak šmejdům nenaletět?


Každopádně… K věci. Cameron měl v hlavě pokračování už od prvopočátku. Chystá pro nás čtyři další dobrodružství z nichž nejbližší dorazí do kin 16. 12. 2022! Avatar 2 The Way of Water, jak by se měl jmenovat, bude probíhat s patnáctiletým odstupem od událostí z prvního dílu.

Hlavní protagonisté Worthington a Saldana (Jake Sully a Neytiri) jsou spokojenými rodiči malého dítěte, žijí si podle svého… A jak už tušíte, v nějakém okamžiku se to asi pěkně zvrtne, protože jinak by to nedávalo smysl. Buď, jak buď, převážná část by se měla odehrávat pod vodou a osobně jsem na to velmi zvědavý.

Zdroj náhledové fotografie: Robin Noguier, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Tak ještě zbývají 3 skupenství na 3 další díly.

Comments are closed.