iPhone 14

Apple zdarma opraví nový iPhone 14 a ani s ním nemusíte do servisu. Jak je to možné?

  • Majitele nového iPhonu 14 trápí hned několik problémů
  • Apple na nic nečeká a nabízí pomocnou ruku

Apple před několika hodinami vydal zásadní aktualizaci pro své chytré telefony iPhone 14. Pokud některý z nových smartphonů vlastníte, na nic nečekejte a navštivte Nastavení => Všeobecné => Aktualizace softwaru.


Nepřehlédněte: Detekce autonehody u iPhonu 14 baví internet. Zapíná se na horské dráze a zbytečně otravuje záchranáře


Apple aktualizuje iOS

Nové iPhony jsou beznadějně vyprodané, ale to neznamená, že Apple zanedbává jejich podporu. Nově vydal důležitou aktualizaci, která iOS povyšuje na verzi 16.0.3.

A to není vše. V následujících týdnech se uživatelé mohou navíc těšit na vydání operační systému iOS 16.1, který přinese podporu funkce zvané Živá aktivita. Ta, jak Apple prozradil během premiéry nových telefonů, umožní ve spodní části zamknutého displeje zobrazení různých informace v reálném čase – třeba stav zápasů v hokeji, polohu přivolaného UBERu a tak podobně.

iPhone 14 Dynamic Island
Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

iOS 16.0.3 přináší opravy:

  • Zpoždění nebo nedoručení oznámení o příchozích hovorech a aplikacích na iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max
  • Nízké hlasitosti zvuku z mikrofonu při telefonních hovorech pres CarPlay na modelech iPhonu 14
  • Pomalého spouštění nebo přepínání režimů aplikace Fotoaparát na iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max
  • Pádů aplikace Mail při spouštění, když byl přijat e-mail v chybném formátu

Tip na prodoužení výdrže

Jak jste si asi všimli, Apple ve výpisu neuvádí žádné změny v případě optimalizace baterie. Pokud vás trápí výdrž vašeho nového iPhonu 14, máme pro vás užitečný tip. Přejděte do Nastavení => Zobrazení a jas a vypněte funkci Vždy zapnuto. Always-On displej je sice fajn vychytávka, ale spotřebovává až zbytečně mnoho energie. O tom jsme se již stihli přesvědčit i my v redakci. Na našich nových iPhonech jsme tak tuto funkci po několika dnech raději vypnuli.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: vlastní, 9to5mac

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tak nějak nechápu, proč se článek jmenuje “Apple zdarma opraví nový iPhone 14 a ani s ním nemusíte do servisu.” když o opravách telefonu v něm není ani slovo. Navíc, z vlastní zkušenosti vím, že pokud s iPhone 14 Pro Max do servisu zajdete, zjistíte, že na “čtrnáctky” nemají ani šroubek a v následujících měsících ani mít nebudou. Takže oprava mého telefonu se řeší objednávkou nového s termínem dodání za měsíc. No, nakonec je v titulku část pravdy, a to, že do servisu nemusíte.

Comments are closed.