iPhone 14, horská dráha

Detekce autonehody u iPhonu 14 baví internet. Zapíná se na horské dráze a zbytečně otravuje záchranáře

  • iPhone 14 a hodinky Apple Watch tropí pořádné zmatky
  • Volají na tísňové linky, i když nikomu o život nejde

Mezi nejnovějšími funkcemi nových iPhonů 14 vyčnívá jedna – telefony automaticky rozpoznají autonehodu a zavolají tísňovou linku 112. Tedy takto nějak to alespoň prezentuje Apple. Nová bezpečnostní „vychytávka“ ale nefunguje podle očekávání.


Nepřehlédněte: Funguje detekce autonehody u iPhonu 14? Test ukázal, že revoluční funkce je úplně nanic


Detekce autonehody u iPhonu 14 tropí zmatky

Už dříve jsme vás informovali o testu listu Wall Street Journal, jehož redaktoři se pokusili zjistit, zda iPhony 14 nehodu skutečně rozpoznají a dokážou přivolat pomoc. Experiment pro Apple ale dopadl naprosto tragicky.

Smartphony mlčely a ani po několika opakováních, kdy do sebe dvě vozidla v rychlosti vrážela, žádnou pomoc nezavolaly. A to není vše. Teď vyšlo najevo, že si cupertinská firma utrhla další ostudu.

Od zahájení prodeje iPhonů 14 a nových Apple Watch přijal dispečink linky 911 poblíž zábavního parku Kings Island v Ohiu nejméně šest telefonátů s následující hláškou: „Majitel iPhonu měl těžkou autonehodu…“ Vtip je v tom, že dotyční se ve skutečnosti jen královsky bavili na horské dráze a v žádném případě neumírali.

Majitel iPhonu, který právě prožívá nejlepší okamžiky svého života, má telefon v kapse, a tak vůbec netuší, že mobil kontaktuje záchranáře. Podobně nesmyslně na horské dráze prý reagují i hodinky Apple Watch, pokud jsou spárované s iPhonem nebo na Wi-Fi, píše server Phone Arena.

 

Pomohla by aktualizace?

Během prezentace nových produktů se Apple chlubil pečlivým testováním nové funkce se skutečnými auty a figurýnami. Praxe nicméně ukázala, že i když se možná snažil sebevíc, nestačilo to. Nárazy chytrá zařízení někdy vůbec nedetekují, nebo si je pletou s jinou činností, třeba jízdou na horské dráze.

Jasně, majitelům Apple Watch nebo iPhonů 14 by pomohlo, kdyby své přístroje uvedli do leteckého režimu, než se vydají vstříc dobrodružství. Ale teď si představte, že byste na to později zapomněli a skutečně se vybourali. A tentokrát by to třeba vážně fungovalo, jak má…

Zdroj náhledové fotografie: Chris Slupski / Unsplash, zdroj: WSJ, PA

Total
0
Shares