Apple iPhone

Apple opět ostrouhal. Jednotný USB-C konektor v Evropě je hotová věc

  • Už za dva roky přijde změna
  • USB-C bude v Evropě závazné
  • Podřídit se musí i americký Apple

Dost se kolem toho mluvilo a ve výsledku vše zůstalo prakticky při starém. Evropská unie sice až doposud razila cestu jednotného konektoru, avšak Apple až doteď dělal mrtvého brouka a tvářil se, že se ho to vůbec netýká.

Apple se to (ne)týká

Upřímně? Není se čemu divit. Chybělo totiž patřičné legislativní zázemí a kalifornský podnik rozhodně nepůsobil, že na novou změnu spěchá.

Buď, jak buď, realita je následující: EU konečně dosáhla konsensu a schválila zákon, který vzejde v účinnost na podzim 2024. Ten ukládá výrobcům mobilních telefonů a další elektroniky používat pouze USB-C, informuje Android Authority.

„Jednotné nabíjení se v Evropě skutečně stane realitou! Spotřebitelé se již záhy zbaví otravné frustrace plynoucí z toho, že se jim doma hromadí různé typy nabíječek a kabelů. Už brzy bude všechno jinak.“

— Alex Agius Saliba, poslanec Evropského parlamentu


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


Nabíječka xiaomi
ilustrační, zdroj: Rebecca Aldama, Unsplash

Není cesty zpět

Argumentace, že to nakonec odnesou uživatelé (skrz příslušenství) je sice pravdivá, ale nakonec Applu stejně nic jiného nezbyde. Existuje ještě jiný scénář: americký brand si vyprosí výjimku nebo se pustí do soudních tahanic a bude se nevyhnutelný okamžik co nejvíce oddálit.

Podle spolehlivých zdrojů, na které se však nedávno odvolal Bloomberg, k něčemu takovému nedojde. Inženýři z Cupertina údajně začali s testováním. Ale abyste se nemýlili: letošní iPhone 14 bude ještě stále s Lightningem.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. No, já mám iPhone 13pro asi půl roku, ale kabel s konektorem jsem do něj ještě nestrčil. Nabíječku Apple k telefonům nedodává již delší dobu, tak nevím co se tu stále řeší s konektorem USB – C, což je mimochodem pouze tvar konektoru nejrůznějšími možnostmi zapojení.

Comments are closed.