iPhone 13 Mini

Apple prohrává na celé čáře. iPhone 13 Mini je všechno, jen ne prodejní hit

  • Apple představil novou řadu vloni 
  • iPhone 13 Mini nezavání úspěchem
  • Pro telefon je to nejspíš konečná

Apple vloni na podzim představil svoji stále aktuální řadu iPhone 13, která se opět skládala ze čtyř telefonů: iPhonu 13 Mini, klasické “třináctky” a vybavenějších variant 13 Pro a 13 Pro Max. Američan opět ukázal, že raději hraje na jistotu a tomu odpovídala i míra mezigeneračních vylepšení.

Malé telefony lidé (ne)chtějí

Přesto si veškerou svoji pozornost, byť jen krátce pro sebe ukradl vůbec ten nejmenší. iPhone 13 Mini totiž dokonale splňoval představu kompaktního telefonu. Do 13 centimetrů vysokého těla s doslova muší váhou 135 gramů, které navíc lemuje ostrý hliníkový rám, Apple vtěsnal 5,4palcový Super Retina displej s parádní jemností.


Nepřehlédněte: Vítejte v pekle! Hackeři z Anonymous ukazují Rusku zdvižený prostředník


iPhone 13 Mini
iPhone 13 Mini, letos naposled (Zdroj: Apple)

Bohužel, začíná se naplňovat prognóza, o níž se mluvilo dlouho před loňskou premiérou. Už prodeje předchozí Mini verze stály za kočku (5% podíl celkových tržbách z iPhonů 12) a dávaly tušit, že letos to nejspíš nebude o moc veselejší. „Jabko“ se rozhodlo nehodit flintu do žita, dát malému prckovi šanci i s vědomím toho, že to může být jeho konečná (za pokus palec nahoru).

iPhone 13 Mini & konec, zvonec

To samo o sobě není nic nového. Zaznívají čím dál silnější hlasy, že iPhone 14 se bez kompaktní mutace obejde a žádné další příště už nikdy nebude.

A jak nově informuje MacRumors, černý scénář se – zdá se – naplnil. Například ve Spojených státech nejde iPhone 13 Mini vůbec na odbyt a na aktuálních prodejích se podílí zcela mizivými 3 procenty. Tak to vidíte: spousta uživatelů remcá nad tím, že pádla nechtějí a konečný výsledek je i přesto vcelku tristní…

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Apple (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Škoda… Zrovna nedávno ma na rehablitacích terapeut zjistil horší šlachy a provní dotaz zněl: Máte velký mobil?.. Ne, mám 5,8´´, což dnes kromě applu nikdo nedělá, vše pádla od 6,2 nahoru..

Comments are closed.