apple ex ikona

Apple: bývalá ikona je nadšená z reklamy na Google Pixel 5a

  • Google 17. 8. představil nový telefon
  • Pixel 5a je zástupce segmentu střední třídy
  • Z nové upoutávky je bývalá Apple ikona u vytržení

Apple by o reklamu Googlu jen stěží zavadil, to je jasné. Jinak se na to však dívá jeho bývalý šéfdesignér a po řadu let naprostá ikona Jony Ive, ale nepředbíhejme. Google Pixel 5a, který americký podnik představil před necelými dvěma týdny, přímo navazuje na loňský model Pixel 4a, respektive Pixel 4a 5G.

Pixel 5a je fajn telefon

Ani letošní iterace není na pohled bůhvíjaký krasavec. Google vsadil na polykarbonátové tělo a velmi uniformní vzhled v matu. Přesto nový Pixel malinko povyrostl. Čelní stranu vyplňuje velký 6,34″ OLED displej s Full HD+ rozlišením. Tomu také odpovídají rozměry 156,2 x 73,2 x 8,8 mm. Stále jde o standardní hodnoty, jenže – holt – už to není takový prcek jak tomu bývalo dříve. Zato má 3,5mm jack!


Nepřehlédněte: Google Pixel 6 bude iPhone s Androidem, dostane procesor Whitechapel


A proč ten vykřičník? Google včera na YouTube pověsil nové video, které se zaměřuje právě na něj. Ve zhruba dvouminutovém spotu jej z mnoha úhlů, zblízka i dálky velmi efektně rozebírá “až do šroubků”. Inu, když chcete poukázat na něco, co pomalu a jistě na trhu se smartphony vymřelo, tak vlastně proč ne, že?

Apple ex Jonny Ive je nadšený

To muselo dát příšernou práci…. Přitom taková blbost, že? To samozřejmě parafrázuji dnes už památnou větu z filmu Pelíšky. Každopádně, Jony Ive po shlédnutí reklamy prohlásil, že snad nikdy v historii neviděl tak skvěle natočené video v jehož hlavní roli je 3,5mm jack. Slavný designér prostě přesné oko a cit pro detail nezapře. Nadšení mu samozřejmě přeji, ale současný trend říká něco jiného, bohužel.

Total
1
Shares