Google Pixel 6

Google Pixel 6 bude iPhone s Androidem, dostane procesor Whitechapel

  • Google se letos odváže. Pixel 6 bude nejkrásnější smartphone
  • Nabídne 5nm procesor Whitechapel od Samsungu
  • Ve výbavě bude i bezdrátové nabíjení a čtečka otisků v displeji

Blíží se premiéra nového Pixelu 6, od kterého se čeká nejenom špičková výbava, ale především nový design. Podle všeho půjde o nejhezčí smartphone za hodně dlouhou dobu.


Psali jsme: Honor potvrdil návrat Google služeb do svých telefonů


Nový procesor Whitechapel

Loni Google se smartphony Pixel tak trochu „přibrzdil, letos však přijde zlom a chystaný vrcholný Pixel 6 by měl dostat čtečku otisků prstů integrovanou v displeji a zároveň možnost pokročilého odemykání obličejem. Uznávaný tipér @heyitsyogesh dále prozrazuje nasazení procesoru Whitechapel od Googlu, který vznikl ve spolupráci s jihokorejským Samsungem.

Pořádná baterie, stereo repráky a bezdrátové nabíjení

Whitechapel má být 5nm čipset s výkonem na úrovni špičkového Snapdragonu 870, který si energii bude ukusovat z baterie kapacity 5 000 mAh. Z výbavy připravovaného telefonu stojí za zmínku i 6,4palcový AMOLED panelem s Full HD+ rozlišením a vycentrovaným průstřelem pro selfie kamerku, duální hlavní fotoaparát (trojitý v případě verze Pixel 6 Pro), stereo reproduktory nebo podpora bezdrátového nabíjení.

Zadní strana telefonu bude mírně zaoblená pro pohodlné držení v rukou a v její horní části se bude nacházet výrazně horizontálně orientovaný fotomodul. Nové Pixely byměly být představeny během letošního října, tedy v podobném termínu, jako iPhony 13.

 

Total
0
Shares