Google Pixel 5a

Google Pixel 5a má první průšvih. Při natáčení videa doslova hoří

  • Google 17. 8. představil nový telefon
  • Pixel 5a je slušně vybavený zástupce vyšší střední třídy
  • Novinka má aktuálně problém při natáčení videa

Google Pixel 5a, který americký podnik před třemi dny představil přímo navazuje na loňský model Pixel 4a, respektive Pixel 4a 5G. Tyto smartphony nabízely relativně fajnové specifikace za velmi příjemnou cenu. Novinka v tomto směru není výjimkou, přesto se jí nevyhýbají první porodní bolesti.

Google Pixel 5a – Poctivá klasika

Google letos vsadil na tělo z měkčeného plastu (rám je kovový). Nový Pixel je tako oproti minulosti nepatrně větší. Čelní stranu vyplňuje velký 6,34″ OLED displej s Full HD+ rozlišením. Rozměry zařízení jsou 156,2 x 73,2 x 8,8 mm. Potěší voděodolnost, velká 4 680mAh baterie a špatně si nevede i lehce obstarožní procesor Snapdragon 765G.


Nepřehlédněte: Google Pixel 5a oficiálně: voděodolný a s velkou baterií


Google Pixel 5a
Google Pixel 5a se při natáčení videa přehřívá | foto: Twitter

4K video je noční můra!

Bohužel, právě zmíněný čipset má nejspíš na svědomí první závažný problém, jak nyní informuje populární server Android Police. První majitelé Pixelu 5a si totiž začínají stěžovat na to, že při natáčení 4K videa s 60 FPS po chvíli zkolabuje. V ruce pálí doslova jako čert, aplikace Fotoaparát neustále padá, telefon je zralý na pětiminutovou “koupel” v mrazáku!

Jde skutečně o limity Snapdragonu 765G nebo jen špatnou várku, toť otázka. Redaktoři webu provedli vlastní test a na tento průšvih nenarazili. Potvrdili však, že Pixel se opravdu velmi přehřívá, nicméně natáčení proběhlo hladce. Každopádně, situace je taková, že Google o problémů ví a momentálně se čeká na oficiální stanovisko.

Total
0
Shares