Google Pixel 5a

Google Pixel 5a oficiálně: voděodolný a s velkou baterií

  • Google dnes představil nový telefon
  • Pixel 5a je zástupce vyšší střední třídy
  • Novinka láká na několik želízek v ohni

Google Pixel 5a, který americký podnik právě představil, přímo navazuje na loňský model Pixel 4a, respektive Pixel 4a 5G. Tyto telefony nabízely relativně fajnové specifikace za velmi příjemnou cenu. Podaří se aktuální novince znovu navázat na skvělé kritiky a dostát puncu spolehlivého referenčního smartphonu?

Google Pixel 5a – Sázka na jistotu

Ani letošní iterace není na pohled bůhvíjaký krasavec. Google vsadil na polykarbonátové tělo a velmi uniformní vzhled v matu. Přesto nový Pixel malinko povyrostl. Čelní stranu vyplňuje velký 6,34″ OLED displej s Full HD+ rozlišením. Tomu také odpovídají rozměry 156,2 x 73,2 x 8,8 mm. Stále jde o standardní hodnoty, jenže – holt – už to není takový prcek jak tomu bývalo dříve.


Nepřehlédněte: Google Pixel 6 bude iPhone s Androidem, dostane procesor Whitechapel


Google Pixel 5a
Google Pixel 5a, voda a prach mu nevadí | foto: Google

A další výbava? Pokud byste čekali výraznější změny, budete zklamaní. Pohonnou jednotkou je procesor Snapdragon 765G s 5G konektivitou doplněný o 6 GB RAM. Vnitřní paměť má velikost 128 GB a už tradičně nelze rozšířit o MicroSD karty. Hlavní tahák je ale někde jinde. Google Pixel 5a “si tyká” s vodou i prachem díky zvýšené odolnosti IP67.

Dalším upgradem si prošla i baterie. Ta nabízí nadprůměrnou kapacitu 4 680 mAh a podporu 18W dobíjení. Příjemným bonusem je 3,5mm audio jack a nesmí chybět i dual SIM (bohužel v kombu nano SIM + eSIM).

Starý známý fotaparát

Jak je na tom fotoaparát? Stejně jako vloni i letos se novinka spoléhá na dvojici objektivů: 12,2Mpx hlavní a 16Mpx ultra-širokoúhlý. Oba si poradí za světla i ve zhoršených podmínkách, doslova “perlit” by však měly zejména v noci. V displeji se pak nachází 8Mpx selfie kamerka. Operační systém? Samo sebou, že Android 11 a minimálně 3letá podpora.

Cena a dostupnost

Google Pixel 5a stojí v Google Storu 449 dolarů (necelých 12 tisíc korun). A jak to bude s dostupností v Česku? Stejně jako kdykoliv předtím. Očekáváme, že smartphone zalistují některé z velkých českých e-shopů, ale počítejte s tím, že bude dražší.

Total
39
Shares