Apple iPhone

Apple i FBI součástí kauzy „Prolomený iPhone“. Zákonodárci požadují vysvětlení

  • QuaDream odemknul iPhone
  • O pozadí se zajímají zákonodárci
  • V dopise kontaktovali FBI i Apple

Na začátku února jsme vás informovali o tom, že po izraelské společnosti NSO Group, se na trhu objevila další. I ta pomocí vlastního softwaru dokázala úspěšně hacknout zdánlivě nedobytný iPhone.

Nedobytný iPhone

Zatímco NSO k průniku použila nástroj Pegasus, zmíněný (opět izraelský) konkurent QuaDream vyvinul platformu REIGN s níž byl schopen využít mezery v rámci interpretace a přijímání GIF souborů v aplikaci iMessage a převzít kontrolu nad zařízením.

Ale zpět k NSO. Z posledních zjištění vyplývá, že Pegasus má k dispozici i americká FBI. Detaily jsou sice předmětem dohad, nicméně, začali se ozývat někteří zákonodárci, kteří požadují vysvětlení, jak informuje server PhoneArena.


Nepřehlédněte: Samsung záměrně zpomaluje telefony Galaxy. Na firmu se valí obří problém


Katalog titulků OpenSubtitles.org vykradli hackeři
ilustrační (Zdroj: Kevin Ku, Unsplash)

Panují pochybnosti

Tato iniciativa vyústila v otevřený dopis, jenž byl zaslán řediteli FBI Christopheru Wrayovi. V něm se píše, že existují indicie, že Federální úřad pro vyšetřování zakoupil od NSO nástroje k prolomení iPhonů. Zároveň byli akcentovány obavy z možného porušení zákonů a také občanské svobody a práva jednotlivců.

Další podobný dopis byl adresován Timovi Cookovi, CEO Apple. Toho pro změnu žádají, zdali mají jableční inženýři k dispozici nástroj, jenž by dokázal odhalit jakékoliv pokusy o prolomení zvenčí.

Zdroj náhledové fotografie:  Firmbee, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares