Apple iPhone

iPhone znovu prolomen. Díru v zabezpečení našli opět Izraelci

 • Další hráč hlásí úspěšný pokus
 • A znovu jde o izraelskou firmu
 • QuaDream odemknul iPhone

Jak to tak vypadá, v minulosti „populární“ izraelská technologická společnost NSO Group, která hackla iPhone pomocí vlastního softwaru Pegasus, má nového konkurenta. Tím je QuaDream, takřka domácí konkurent, který byl založen v roce 2016.

iPhone je výzva

V reakci na další úspěšný průnik do zabezpečení zástupce NSO uvedl, že jejich podnik  s Quadream na tomto projektu nespolupracoval. Zároveň jedním dechem dodal, že odvětví kybernetického zpravodajství v globálním měřítku v posledních letech raketově roste.

Obě společnosti k prolomení shodně  využili zranitelnost na úrovni iMessage (díra v interpretaci a přijímání GIF souborů) s tím rozdílem, že NSO používá vlastní platformu REIGN, která však funguje principiálně stejně jako konkurenční Pegasus.


Nepřehlédněte: Xiaomi nabídne malý telefon s báječnou výbavou. Možná brzy i v Česku


Katalog titulků OpenSubtitles.org vykradli hackeři
ilustrační (Zdroj: Kevin Ku, Unsplash)

Chyba v i Message

Pokud vás zajímají podrobnosti, tak ve zkratce můžu říct, že Izraelci použili PDF soubor maskovaný za GIF s upraveným skriptem logických příkazů, díky kterému převzali kontrolu na telefonem (přístup k fotoaparátu, mikrofonu, datům, sledování a nahrávání telefonátů atd.).

Důvod k panice nebo obavám? Můžu vás uklidnit, není žádný. Apple o problému ví, chybu už s předstihem záplatoval, takže je všechno v obvyklých kolejích. Přesto je trend jasně daný a ukazuje na to, jak je soukromí uživatelů vysoce žádanou komoditou.

Zdroj náhledové fotografie:  Firmbee, Unsplash (ilustrační)

Total
28
Shares
1 komentář
 1. NADPIS:
  “iPhone znovu prolomen. Díru v zabezpečení našli opět Izraelci”

  KONEC ČLÁNKU
  “Důvod k panice nebo obavám? Můžu vás uklidnit, není žádný. Apple o problému ví, chybu už s předstihem záplatoval, takže je všechno v obvyklých kolejích. Přesto je trend jasně daný a ukazuje na to, jak je soukromí uživatelů vysoce žádanou komoditou.”

  NEMOHL JSI NAPSAT TU BLBOST NAHORŮ?
  UŠETŘIL BY JSI MI SPOUSTA ČASU ČTENÍM A PSANÍM ODPOVĚDI NA HLOUPÝ PŘEVZATÝ ČLÁNEK O NIČEM.

Comments are closed.