iPhone SE 2022

Apple dostal „facku“. O iPhone SE (2022) není příliš velký zájem

  • iPhone SE (2022) měl být horkou novinkou
  • Aktuální čísla však hovoří o opaku
  • Poptávka po telefonu je prý žalostná

iPhone SE (2022) je aktuální novinkou, kterou Apple s velkou parádou představil před pár týdny, ale že by šlo o výkřik moderních technologií? Jak se to vezme. Stran výkonu, konektivity a další výbavu mu není moc co vytknout.

Rychlý „starý-mladý“ 

Má 5G, rychlý procesor A15 Bionic, 4 GB RAM, slušnou optimalizaci, a hlavně je maličký. S ohledem na obstarožní design nemá smysl mávat do vzduchu rukama a zaobírat se nějakým poměrem displeje vůči tělu. Na výšku má 138 milimetrů a ten 4,7palcový IPS panel zjevně některým uživatelům i v roce 2022 naprosto stačí.


Nepřehlédněte: Netflix přitvrdí i v Česku. Došlápne si na sdílení účtů


Navíc má Touch ID, nestojí (na poměry Applu) ranec a zvláště pro konzervativní majitele už notně výběhových iPhonů 8 apod. může představovat přímo vítanou změnu. Pokud jste na opačné straně barikády a spoléháte na Android, nejspíš vám tahle teze nedává moc smysl, ale pakliže preferujete jablíčko, asi to má něco do sebe.

iPhone SE (2022) příliš neboduje

Každopádně, optikou prodejů neměl Apple nízká očekávání, právě naopak. V kuloárech se šuškalo o 30 milionech kusů, které měl kalifornský gigant vyexpedovat do konce letošního roku. Jak to vypadá, plány bude muset přehodnotit. Někteří experti se shodují, že svoji roli v tom zcela nepochybně hraje jak situace na Ukrajině, tak i vyšší míra inflace obecně.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Apple (ilustrační)

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Po pravdě se moc nedivím. Celkem se čekalo, že nová verze SE už bude mít jiné tělo, mluvilo se o tělu z modelu Xr, což by v kombinaci s novým HW a dobrou cenou byla fajn volba. Teď navíc stále na trhu konkuroval například iPhone 12 Mini, který byl za zajímavou cenu a při větším displeji nabízí menší tělo.
    Aktuální podoba SE už podle mne přenáší původní tělo iPhone 6 příliš dlouho a v dnešní době už má problém i přes zajímavou cenou.

  2. Všechno by šlo, ale displej je příliš malý pro aktivní uživatele internetu, mám 5,8″ a do o mnoho menšího bych nešel. Malý displej mají dělat do varianty Mini, ale u SE mají omezovat jiné parametry než úhlopříčku.

  3. Ale on zájem bude, až cena spadne pod 10.000. Přístroj to není špatný, kdo chce Touch ID, tak je to pro něj vlastně jediná volba.

Comments are closed.