Apple iPhone 14

Apple dostal facku! iPhone 14 nebude první se satelitním připojením, předběhl ho Huawei

  • Představení řady iPhone 14 je na spadnutí
  • Apple slibuje u telefonů i satelitní připojení
  • Huawei Mate 50 a 50 Pro jej předběhly

iPhone 14 už vydatně rezonuje napříč širokým spektrem uživatelů, a je úplně jedno, jestli jde o zaryté jablečné fanoušky nebo naopak výrazné odpůrce. Že do premiéry zbývá ještě několik hodin, nevadí. Ať už je tomu, jak chce, Apple prý do toho letos šlápne o něco více.

Apple iPhone 14

A co nás dnes čeká a nemine? Výčet chystaných novinek zahrnuje iPhone 14, 14 Max, 14 Pro a 14 Pro Max. Rovněž přijdou na přetřes chytré hodinky Apple Watch Series 8 spolu s Watch Series 8 Pro určené sportovcům a outdoorovým nadšencům.

V souvislosti s letošní modelovou řadou telefonů se nejčastěji skloňovaly dva termíny: 1) Always On Displej (ten nabídnou pouze Pro varianty), 2) možnost satelitního připojení.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce strčil Muskovu firmu SpaceX do kapsy. Postavil raketu, která umí sama přistát


Huawei Mate 50
Ilustrační / Zdroj: Huawei, TZ

Ve druhém případě mělo jít dokonce o vůbec první adaptaci mezi sériově vyráběnými smartphony. Nicméně, nakonec je to trošku jinak, protože pomyslné vidle do plánů Applu hodil Huawei.

Huawei Mate 50 je první

Včera představené telefony Huawei Mate 50 a Mate 50 Pro, které nabízejí procesor Snapdragon 8 Gen 1 Plus (pouze 4G), 8 GB RAM, rychlý 90Hz, respektive 120Hz OLED displej, 50Mpx hlavní snímač, špičkový teleobjektiv atd., totiž mimo jiné nabízejí i možnost posílat textové zprávy prostřednictvím satelitní komunikace.

Výrobce potvrdil, že k tomuto účelu obě novinky shodně využívají globální satelitní síť BeiDou. Díky tomu mohou uživatelé odesílat krátké SMS i v oblastech bez mobilního připojení, informuje The Verge.

Zdroj náhledové fotografie: Jeremy Beznager / Unsplash

Total
0
Shares