Aplikace Záchranka

Aplikace Záchranka nově nabízí elektronickou knihu túr

  • Aplikace Záchranka přichází s novými funkcemi
  • Elektronická kniha túr pomůže k rychlejší záchraně
  • Novinkou je i modul Horské služby

Aplikace Záchranka v nové verzi přichází s modulem Horské služby a také elektronickou knihou túr, která umožňuje turistům na svém profilu zadat naplánovanou trasu. V případě, že člověk do cíle nedorazí ve stanovenou dobu, aplikace odešle upozornění Horské službě, která vyšle záchranu.


Psali jsme: Samsung varuje před elektronickými šmejdy, kteří lákají na QLED TV za 52 korun


Podle tvůrců aplikace Záchranka funguje v úzké spolupráci s Horskou službou již od roku 2018. Po stisku nouzového tlačítka podle GPS signálu rozpozná, jestli se uživatel nachází v horské oblasti a na základě této informace je kontaktována nejen zdravotní záchranná služba, ale také dispečink horské služby.

Záchranka zachraňuje životy

Z celkového počtu 70 000 tísňových volání, které byly z aplikace Záchranka provedeny bylo více jak 3 000 předáno právě Horské službě. Nový modul Horské služby má svoji vlastní ikonu na spodní liště aplikace. Po jejím rozkliknutí se uživatelům naskytne možnost přivolat Horskou službu samostatným tlačítkem, zjistit lavinové nebezpečí či výstrahy pro danou oblast a použít Elektronickou knihu túr.

Aplikace Záchranka
Aplikace Záchranka | foto: Ilustrační

Nová funkce (elektronická kniha túr) navazuje na klasické papírové knihy vycházek a túr z horských chat. Uživatelům umožňuje naplánovat si trasu výletu, konkrétní cíle, které chtějí zdolat a zadat předpokládanou časovou náročnost. Lze také zadat členy skupiny a kontakty na osoby blízké. V nastaveném čase appka vyzve uživatele, aby potvrdil, zda v pořádku dorazil do cíle.


Psali jsme: Záchranka slaví páté narozeniny. V mobilu ji má 1,5 milionu Čechů


Pokud dá uživatel zpětnou vazbu o dosažení cíle, aplikace záznam o túře odstraní. V případě, že na výzvu nereaguje on, členové skupiny nebo jeho blízcí, dojde k automatickému kontaktování horské služby v dané oblasti.

„Pokud bude využita Elektronická kniha túr, notifikace z oblasti hor se zapnou automaticky. V platnosti nadále zůstává, že aplikace kontinuálně nesleduje polohu uživatele,“ ujišťují vývojáři. V nové verzi přichází Záchranka také s vylepšeným vzhledem hlavní obrazovky.

Aplikace Záchranka po pětiletém fungování na území České republiky zaznamenala již přes 1 600 000 stažení. Od roku 2016 zaznamenal dispečink Zdravotnické záchranné služby více než 70 000 volání prostřednictvím této aplikace.

Total
0
Shares