Samsung varuje před podvodnými e-maily a posty na sociálních sítích

Samsung varuje před elektronickými šmejdy, kteří lákají na QLED TV za 52 korun

  • Samsung varuje před podvodnými e-maily a posty na sociálních sítích
  • Podvodníci nabízejí QLED TV za pouhých 51,99 korun, výrobce důrazně varuje před uvedenými aktivitami

Český internet zaplavily nové podvodné aktivity, které parazitují na jménu jihokorejského výrobce Samsung. Jedná se především o nevyžádané e-maily, jenž se tváří jako odeslané ze zákaznické podpory Samsungu a informují o výhře v neexistující soutěží a vyzývají příjemce ke kliknutí na odkaz.


Psali jsme: Xiaomi Mi 12 dostane 200Mpx foťák od Samsungu, Mi MIX 4 dorazí s 50 Mpx


Samsung varuje před podvodnými nabídkami

Mimo to se na Facebooku objevily sponzorozvané posty z FB stránek s názvem QLED 4K SMART TV a nabízí 4K televizor QLED za nesmyslných 51,99 Kč v rámci jakési oslavy 50 let společnosti. Podobné nabídky a Facebookové stránky a posty obvykle mění svojí podobu, samotný obsah i adresy, aby zmátly nic netušící uživatele. Pro zvýšení důvěryhodnosti posty většinou obsahují komentáře údajných zákazníků, kteří platbu již provedli, vyhráli a tak podobně.

Samsung varuje před podvodnými e-maily a posty na sociálních sítích
Samsung varuje před podvodnými e-maily a posty na sociálních sítích

Pozor! Výhodné nabídky nejsou od Samsungu, stojí za nimi podvodníci

Samsung prohlašuje, že s těmito stránkami, e-maily a nabídkami nemá nic společného a důrazně varuje před uvedenými aktivitami, klikáním na podezřelé odkazy a zejména zadáváním jakýchkoliv osobních či platebních údajů či zasílání finančních prostředků v této souvislosti. Firma doporučuje každému vždy pečlivě zvážit, komu a za jakých okolností poskytne své citlivé údaje a/nebo zašle platbu.

V případě nejasností ohledně aktivit společnosti Samsung Electronics je možné se kdykoliv obrátit na její zákaznický servis na tel. číslech 800 726 786 (ČR), 0800 726 786 (SR) nebo on-line na stránce https://www.samsung.com/cz/support/contact/. Občanům, kteří se setkali s podvodným jednáním, Samsung doporučuje v této souvislosti zvážit možnost podání trestního oznámení na neznámého pachatele na Policii České republiky.

Total
6
Shares