Huawei AppGallery

Aplikace z Google Play vstoupí do Huawei AppGallery rychleji

  • Huawei nabídl vývojářům nástroj pro snadnou konverzi aplikací do AppGallery
  • Sada Choice SDK už byla využita při vývoji rakouské aplikace Raiffeisenbank

Kvůli sankcím v nových telefonech Huawei nenajdete aplikace společnosti Google. Zejména chybí obchod s aplikacemi Google Play, mobilní platby Google Pay, navigace Google Maps či YouTube. Čínský výrobce proto vsadil na vlastní řešení a již delší čas vyvíjí ekosystém, který nazval Huawei Mobile Services. Nabídka obchodu AppGallery se den za dnem rozšiřuje, přesto stále existuje ještě hodně aplikací, které pro majitele nových mobilů Huawei nejsou dostupné. Brzy se to ale může změnit.


Psali jsme: Aplikace obchodů APKPure a Huawei AppGallery napadl malware


Huawei ukázal, jak snadno předělat GMS aplikace na HMS

Společnost Huawei totiž právě oznámila partnerství se společností bluesource. Výsledkem jejich spolupráce je nová open-source metoda pro přizpůsobení GMS aplikací pro HMS (AppGallery). Zbrusu nový programovací nástroj odstraňuje potřebu znovu od začátku vyvíjet služby speciálně pro obchod Huawei.

Dle čínského výrobce elektroniky řešení s názvem Choice SDK pomůže vývojářům aplikací transformovat své stávající služby založené na rámcích GMS a Firebase na aplikace použitelné v HMS. Celý postup má značně ušetřit čas při vývoji HMS aplikací, zároveň se fungování na zařízeních Huawei obejde s výrazně nižším vývojovým úsilím. Nástroj Choice SDK byl poprvé použit při vývoji rakouské bankovní aplikace Raiffeisen Bank, která už je tamním uživatelům dostupná ke stažení.

Choice SDK
Choice SDK pomůže z konverzí GMS appek na HMS

AppGallery už je třetí největší obchod s aplikacemi

Obchod Huawei AppGallery je třetím největším světovým trhem s aplikacemi. I díky 530 milionům aktivních uživatelů měsíčně (MAU), jejichž počet jen v Evropě meziročně vzrostl o 61,5 % na více než 42 milionů uživatelů. Platforma zároveň zvýšila počet registrovaných vývojářů na 2,3 milionu, což je o 77 % více než v loňském roce, z čehož 300 000 vývojářů se nachází mimo Čínu. V současné době je s HMS Core integrováno 120 000 aplikací, což je nárůst o 118 % oproti loňskému roku.

Total
0
Shares