AppGallery

Stahování aplikací z Huawei AppGallery je stejně snadné jako z Google Play

  • AppGallery, oficiální platforma pro distribuci aplikací od Huawei, ušla za krátkou dobu poměrně dlouhou cestu
  • Nyní je AppGallery jedním ze tří nejlepších obchodů s aplikacemi na světě

Huawei investuje do svého katalogu aplikací a her AppGallery obrovské peníze a výsledky se dostavují. Od uvedení na smartphonech v dubnu 2018 se počet měsíčních aktivních uživatelů obchodu vyšplhal na 530 milionů. Obchod Huawei je tak nyní třetím největším katalogem s aplikacemi na světě.


Psali jsme: Exkluzivní rozhovor s šéfem českého Huawei. Chceme být lídrem trhu se smartphony, říká


Neroste ale jen počet aplikací a uživatelů, zvyšuje se také počet vývojářů, kteří chtějí dostat své aplikace ke stále rostoucímu publiku – počet jejich registrací v AppGallery narostl až k 2,3 milionu, což znamená více než 120 000 nových aplikací integrovaných přímo do HMS Core.

Bezpečné používání aplikací. Jako na mobilech s Google

Instalace aplikací z AppGallery je přitom stejně snadná a bezpečná jako z Google Play. V rámci AppGallery Huawei vybudoval „systém zabezpečení a ochrany celého cyklu“. Ten kombinuje ověření skutečného jména vývojáře, čtyřfázový kontrolní proces, ochranu stahování a instalaci a mechanismus prevence pro bezpečný provoz aplikace.

„V okamžiku, kdy vývojáři integrují své aplikace do AppGallery, vyžaduje platforma pro ověření skutečné jméno vývojáře a kontrolní informace o totožnosti včetně registrační licence. To znamená, že pokud některá aplikace zafunguje nesprávně, lze rychle dohledat jejího vývojáře,“ uvádí Huawei.

AppGallery
AppGallery | foto: Huawei

Aplikace poté prochází čtyřnásobným procesem ochrany, který zahrnuje detekci škodlivého chování, skenování zranitelnosti zabezpečení a kontrolu narušení soukromí. Během závěrečné kontroly otestuje specializovaný tým zabezpečení AppGallery tím, že aplikaci vyzkouší na skutečných zařízeních a v reálných scénářích. Tyto testy pokrývají všechna zařízení Huawei i různé operační systémy, aby byla zajištěna kompatibilita aplikací.

Huawei také veškeré aplikace skenuje za pomoci umělé inteligence, aby zabránil malwaru v přístupu k telefonům/tabletům uživatelů. Nikde se na nic nečeká, vše probíhá v reálném čase a použité řešení zabírá nejen na již známé hrozby, ale také na nové varianty existujících virů.

AppGallery
AppGallery | foto: ilustrační

A co data? Také v pohodě

Huawei dbá také na ochranu dat uživatelů, jejich sběr je tak omezen na nezbytné minimum a slouží pouze k vylepšení personalizace a uživatelského přínosu. Možná jste to nevěděli, ale do AppGallery lze vstupovat po přihlášení, ale i v režimu pouhého návštěvníka, takže pro přístup do obchodu není nutně potřeba vytvářet účet. To v případě Google Play není možné.

Total
2
Shares