Huawei AppGallery

Stahování aplikací z Huawei AppGallery je stejně snadné jako z Google Play

  • AppGallery, oficiální platforma pro distribuci aplikací od Huawei, ušla za krátkou dobu poměrně dlouhou cestu
  • Nyní je AppGallery jedním ze tří nejlepších obchodů s aplikacemi na světě

Huawei investuje do svého katalogu aplikací a her AppGallery obrovské peníze a výsledky se dostavují. Od uvedení na smartphonech v dubnu 2018 se počet měsíčních aktivních uživatelů obchodu vyšplhal na 530 milionů. Obchod Huawei je tak nyní třetím největším katalogem s aplikacemi na světě.


Psali jsme: Exkluzivní rozhovor s šéfem českého Huawei. Chceme být lídrem trhu se smartphony, říká


Neroste ale jen počet aplikací a uživatelů, zvyšuje se také počet vývojářů, kteří chtějí dostat své aplikace ke stále rostoucímu publiku – počet jejich registrací v AppGallery narostl až k 2,3 milionu, což znamená více než 120 000 nových aplikací integrovaných přímo do HMS Core.

Bezpečné používání aplikací. Jako na mobilech s Google

Instalace aplikací z AppGallery je přitom stejně snadná a bezpečná jako z Google Play. V rámci AppGallery Huawei vybudoval „systém zabezpečení a ochrany celého cyklu“. Ten kombinuje ověření skutečného jména vývojáře, čtyřfázový kontrolní proces, ochranu stahování a instalaci a mechanismus prevence pro bezpečný provoz aplikace.

„V okamžiku, kdy vývojáři integrují své aplikace do AppGallery, vyžaduje platforma pro ověření skutečné jméno vývojáře a kontrolní informace o totožnosti včetně registrační licence. To znamená, že pokud některá aplikace zafunguje nesprávně, lze rychle dohledat jejího vývojáře,“ uvádí Huawei.

Aplikace poté prochází čtyřnásobným procesem ochrany, který zahrnuje detekci škodlivého chování, skenování zranitelnosti zabezpečení a kontrolu narušení soukromí. Během závěrečné kontroly otestuje specializovaný tým zabezpečení AppGallery tím, že aplikaci vyzkouší na skutečných zařízeních a v reálných scénářích. Tyto testy pokrývají všechna zařízení Huawei i různé operační systémy, aby byla zajištěna kompatibilita aplikací.

Huawei také veškeré aplikace skenuje za pomoci umělé inteligence, aby zabránil malwaru v přístupu k telefonům/tabletům uživatelů. Nikde se na nic nečeká, vše probíhá v reálném čase a použité řešení zabírá nejen na již známé hrozby, ale také na nové varianty existujících virů.

AppGallery
AppGallery | foto: ilustrační

A co data? Také v pohodě

Huawei dbá také na ochranu dat uživatelů, jejich sběr je tak omezen na nezbytné minimum a slouží pouze k vylepšení personalizace a uživatelského přínosu. Možná jste to nevěděli, ale do AppGallery lze vstupovat po přihlášení, ale i v režimu pouhého návštěvníka, takže pro přístup do obchodu není nutně potřeba vytvářet účet. To v případě Google Play není možné.

Total
2
Shares