WhatsApp

Aplikace WhatsApp se navždy změnila. Novou převratnou funkci už můžete získat i vy!

  • Vývojáři vylepšují chatovací aplikaci WhatsApp
  • Nově ji naučili naprosto perfektní trik

WhatsApp je jednou z nejpoužívanějších aplikací pro zasílání zpráv na světě. Uživatelé si však na ni často stěžují. Vadí jim, že nenabízí tolik funkcí, jako jiné chatovací aplikace. Je však třeba pochopit, že vývojáři chtějí do služby přidávat jen smysluplné vychytávky. Koneckonců WhatsApp je aplikace primárně určená pro zasílání zpráv, kterou může používat kdokoli a kdokoli. Vývojáři tedy chtějí hlavně zachovat jednoduchost.


Nepřehlédněte: Vědci vytvořili černou díru v high-tech vaně. Chtějí lépe porozumět zakřivení časoprostoru


Vylepšený WhatsApp

Lidem po celém světě však dosud chyběla jedna důležitá funkce, kterou se nyní vývojáři konečně rozhodli do aplikace zařadit. Nově mohou uživatelé komunikovat přes aplikaci s lidmi, které nemají uložené v kontaktech. O této možnosti se mluvilo už dlouho a několikrát se v médiích objevily informace, že WhatsApp novinku plánuje. Až nyní ale novou funkci potvrdil, uvedl server Gizchina.

Nová funkce výrazně usnadňuje posílání zpráv. Uvedeme příklad: Občas potřebujete napsat někomu pouze jednu zprávu. Dosud platilo, že jste si jeho číslo museli nejprve uložit do mobilu, poté jej vyhledat v aplikaci a teprve až poté mu mohli zprávu odeslat. Tomu je nyní naštěstí konec – odteď stačí číslo zadat do aplikace a s daným člověkem můžete okamžitě chatovat.

Skvělou zprávou je, že abyste mohli nejnovější funkci využívat, nemusíte si instalovat žádnou beta verzi. Vývojáři si tentokrát „mákli“ a funkci okamžitě zavedli do finálních verzí pro veřejnost – stačí vám tedy navštívit oficiální obchody Google Play a App Store.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Konec klasickým textovkám, tohle je nahradí

O službě WhatsApp se v posledních dnech hovořilo také v souvislosti s chystanou funkcí, které už se mnozí nemohou dočkat – umožní totiž sdílet s přáteli až šedesátisekundové videozprávy. V současné době je tato funkce dostupná pouze vybraným beta testerům, v následujících týdnech se však postupně rozšíří mezi všechny uživatele.

Jedná se o zajímavou funkci, protože videozprávy zaznamenané v reálném čase přinášejí pocit bezprostřednosti a autenticity. Kromě toho budou klipy vždy end-to-end zašifrovány – to znamená, že obsah klipů bude chráněn od okamžiku, kdy opustí váš telefon, až do okamžiku, kdy doputuje k zařízení příjemce. To znamená, že nikdo jiný, včetně vývojářů, neuvidí ani neuslyší to, co bylo nahráno.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares