WhatsApp

WhatsApp oznámil velkou novinku. Konec klasickým textovkám, tohle je nahradí

  • Vývojáři opět vylepšili aplikaci WhatsApp
  • Nově podporuje videozprávy o délce až 60 sekund

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp připravuje pro uživatele novinku, které se už mnozí nemůžou dočkat – umožní totiž sdílet videozprávy.


Nepřehlédněte: Po milionech let se k Zemi vrací obr. Největší kometa, jakou kdy lidstvo objevilo, bere dech


Do WhatsAppu dorazila užitečná funkce

WhatsApp patří mezi nejoblíbenější chatovací aplikace na světě, čelí však stále rostoucí konkurenci. Vývojáři jsou si toho vědomi a proto se snaží zavádět nové funkce.

V posledních několika měsících do aplikace doplnili hned několik nových vychytávek. Lidé mohou využívat například proxy připojení, roztomilé 3D avatary nebo vylepšené stavy. A teď na řadu přichází další úžasná vychytávka – nově lze odesílat až šedesátisekundové videozprávy.

V současné době je tato funkce dostupná pouze vybraným beta testerům, v následujících týdnech se však postupně rozšíří mezi všechny uživatele.

Podle serveru WabetaInfo, jehož redaktoři se často a rádi pitvají v kódu neveřejných verzí aplikace, je funkce videozpráv přítomna v beta verzi 23.6.0.73 pro systém iOS a v betě 2.23.8.19 pro Android.

Chcete-li zkontrolovat, zda funkci již můžete využívat, stiskněte v libovolné konverzaci tlačítko mikrofonu uvnitř lišty chatu. Pokud se změní na symbol fotoaparátu, znamená to, že již můžete nahrávat a posílat videozprávy.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

End-to-end šifrované videozprávy

Jedná se o zajímavou funkci, protože videozprávy zaznamenané v reálném čase přinášejí pocit bezprostřednosti a autenticity. Kromě toho jsou klipy vždy end-to-end zašifrovány.

To znamená, že obsah klipů je chráněn od okamžiku, kdy opustí vaše zařízení, až do okamžiku, kdy doputuje k zařízení příjemce. To znamená, že nikdo jiný, včetně vývojářů, nemůže vidět ani poslouchat to, co bylo nahráno.

Za zmínku stojí i skutečnost, že videozprávy nelze přeposílat přímo prostřednictvím aplikace. Stále je však můžete uložit prostřednictvím záznamu obrazovky, protože zatím nepodporují režim „jednorázového zobrazení“.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: gizchina, WabetaInfo

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Další debilita pro lidi máme dojem že jsme k sobě blíže Vetsi debilitu snad nemůže být

    1. Mě osobně tenhle ústup od textu všeobecně vadí. Stejně tak třeba když namísto seznamu otázek a napsaných odpovědí si můžu jenom poslechnout podcast (zažil jsem u odpovědí na odborné otázky z ministerstva spravedlnosti). Kdo na to má proboha čas?

Comments are closed.