Anonymous

Anonymous překvapili celý svět. Hackeři efektivně „gumují“ ruskou propagandu

  • Válka na Ukrajině pokračuje
  • Kyberprostor ovládli Anonymous
  • Ruské propagandě dávají zabrat

Anonymous kvůli ruské okupaci Ukrajiny působí v rámci kyberprostoru Putinově režimu ohromné škody. Hackeři se ukázali jako naprosto nečekaný, přesto nebývale efektivní nástroj v boji proti ruské propagandě, trollům a fake news.

Odhodlaní Anonymous

Že je jejich odhodlání doslova enormní, dokazují neustálým tlakem, který je směřován na nejcitlivější místa: vyřadili web ruské tajné služby FSB, odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů, nabourali se do televizí, serverů, podařilo se jim proniknout do ruské centrální banky, zaútočili na tiskárny a s každým úspěšným pokusem svlékají Kreml do naha.


Nepřehlédněte: Co se děje?! Telefony Samsung Galaxy S22 mají problémy s GPS


Na druhou stranu se sluší podotknout, že nad obyčejnými Rusy nezlomili hůl. Vzhledem k tomu, že nemůžou využívat populární služby nebo „západní“ sociální sítě, Anynomous je zásobují nejrůznějšími návody, jak zůstat navzdory dezinformacím v kontaktu se světem. Role jazýčku na misce vah jim jde zatím skvěle, tak doufejme, že tomu tak bude i nadále.

Zdroj náhledové fotografie: Warren Wong, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Jak už bylo několikrát řečeno tak je anonymous, nejen označením nezávislých hackerů, ale zároveň slouží jako krytí pro práci různých bezpečnostních služeb, které se takto defakto utajují zbavují odpovědnosti a kryjí své aktivity.

  2. Dobrý by bylo udělat stránku aukce na putina na jeho dopadení!Mělo by to smysl!

Comments are closed.