Amazon

Tomu neuvěříte! Zaměstnanec Amazonu nepozorovaně ukradl zboží za miliony

  • Amazon řeší velmi zapeklitou kauzu
  • Postaral se o ni vlastní zaměstnanec
  • Ukradl komponenty v šílené hodnotě

Amazon je nepochybně obří globální moloch, který si na nedostatek peněz rozhodně nemůže stěžovat, přesto může nastat situace, která ho citelně zabolí. Tím spíš, že ji má na svědomí vlastní zaměstnanec.

Jak informuje populární magazín The Verge, doslova husarský kousek se podařil jistému Douglasi Wright juniorovi. Operační manažer skladu jedné z amerických poboček v Severní Karolíně si skrz jistou volnost v rámci své pozice zdarma posílal domů velké zásoby zboží.


Nepřehlédněte: Drastická změna ve WhatsApp: toto z populární aplikace navždy zmizí


Amazon
ilustrační (Zdroj: Alex Mecl, Unsplash)

Amazon v koncích

Stalo se tak v období červen 2020 – září 2021 a šlo vesměs o počítačovou elektroniku, procesory, grafické karty nebo pevné disky. Když si to spočítáte, tak tuto novou zálibu vesele praktikoval téměř rok a půl a celková ztráta se vyšplhala po přepočtu až na 6 milionů korun.

Amazon do kauzy „neznámého zloděje“ zatáhl i americkou FBI, která spolu s americkou poštovní vyšetřovací službou viníka nakonec úspěšně dopadla. Ten se ke všemu přiznal, nicméně vyfasoval flastr ve výši 20 let odnětí svobody. A aby toho nebylo málo, musí zaplatit pokutu zhruba pět a půl milionu korun.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Christian Wiediger, Unsplash

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. Zajímavé jak je Amazon i FBI prozřetelný a ví co zaměstnanec odcizil v následujícím půl roce – do září 2022, když dnes je teprve únor 2022. 🤣

    1. 🤣🤣🤣Sakriš, chybička se vloudila. Díky Vláďo 👍

Comments are closed.