Samsung Galaxy S22 Ultra

Aktualizace, která umrtvila telefony Samsung Galaxy, je nyní znovu ke stažení

 • Update pro mobily řady Galaxy S22 způsobil velké problémy
 • Lidé si stěžovali, že své smartphony nemohou používat
 • Ode dneška je One UI 6.1 opět ke stažení

Minulý týden začala společnost Samsung distribuovat aktualizaci One UI 6.1 na další zařízení, včetně smartphonů Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra. Distribuce klíčového softwaru však byla téměř okamžitě pozastavena kvůli chybě, která znemožnila odemykání telefonů. Ve zkratce: Po instalaci aktualizace se lidé nedostali ze zamykací obrazovky – nemohli zadávat kód a nefungovalo ani ověření pomocí skenu prstu nebo obličeje.


Nepřehlédněte: Číňané letí na odvrácenou stranu Měsíce. Na palubě mají náklad, o kterém nikomu neřekli


Samsung měl z ostudy kabát

Nyní, téměř o týden později, se zdá, že Samsung aktualizaci spustil znovu, tedy alespoň na domácím trhu společnosti v Jižní Koreji. O dostupnosti updatu uživatelé informují na sociální síti X (dříve Twitter).

Doufejme, že tentokrát se vše obejde bez chyb. Pokud ano, lze očekávat, že aktualizace se poměrně rychle rozšíří do dalších částí světa. V České republice bychom se One UI 6.1 pro smartphony Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra mohli dočkat už příští týden.

Připomeňme, že v One UI 6.1 je zahrnut komplexní systém umělé inteligence Galaxy AI, který uživatelům pomáhá s úpravou obrázků, generováním odpovědí na zprávy, e-maily a podobně. Kompletní výčet funkcí v Galaxy AI najdete níže.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Zdroj: Samsung

Funkce Galaxy AI

 • Circle to Search with Google – pokročilé vyhledávání na Googlu s přesnými výsledky. Přitom stačí cokoli na displeji zakroužkovat, případně klepnout na obrázek.
 • Textový asistent – nástroj umožňující vyladit stylistiku psaných zpráv tak, aby odpovídala účelu a kontextu, ať už jde o zdvořilý vzkaz kolegovi z práce nebo krátký, ale úderný status na sociálních médiích.
 • Interpreter – česky Tlumočník, což hovoří za vše. Překlad konverzace v reálném čase v přehledném rozděleném okně – oba účastníci hovoru si mohou stát či sedět tváří v tvář a číst si na displeji, co ten druhý říká.
 • Simultánní překlad – obousměrný hlasový i textový překladač telefonních hovorův reálném čase. Výrazně usnadňuje třeba rezervace nejrůznějších služeb na cestách nebo hovory s lidmi, jejichž rodný jazyk uživatel neovládá.
 • Asistent poznámek – tento nástroj vytváří automatická shrnutí textu do předem připravených šablon, případně titulní stránky nejrůznějších projektů. Tím zvyšuje každodenní produktivitu.
 • Asistent přepisu – pomocí umělé inteligence a technologie Speech-to-Text přepisuje, shrnuje a případně i překládá hlasové záznamy.
 • Asistent webového prohlížení – díky této funkci si uživatelé mohou udržovat přehled, co se aktuálně děje kolem nich i ve světě, protože umělá inteligence přehledně shrnuje hlavní zprávy či obsah vybraných webových stránek.
 • Generativní úpravy – ještě větší tvůrčí svoboda při úpravě fotografií. Funkce umožňuje měnit velikost či polohu objektů v kompozici, případně je úplně odstranit.
 • Návrhy úprav – osobní inteligentní poradce při úpravě fotografií, posuzuje každý snímek zvlášť a navrhuje úpravy na míru.
 • Okamžité zpomalení – inteligentně přidává do videozáznamu další okénka, což umožňuje vytvářet zpomalené záběry akčních scén.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
1 komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..