Delší podpora

7letá podpora pro iOS i Android! EU tlačí na výrobce telefonů

  • Německo v součinnosti s EU požaduje delší podporu
  • Chce po výrobcích, aby se snažili ještě víc
  • Požaduje garanci aktualizací i dostupnosti náhradních dílů

Aktuálně složitá situace v souvislosti s čím dále větším množstvím elektroodpadu momentálně trápí sousední Německo. A protože zelená politika je mantrou posledních několika let, rozhodli se tamější úředníci si posvítit na chytré telefony. Jejich verdikt byl poměrně rychlý: mají zato, že by lidé měli své smartphony obměňovat ne tak moc frekventovaně, jak je tomu doposud.

Delší podpora pro mobily

Němci se proto obrátili na příslušné orgány EU a spolu se snaží vykoumat, jak by se to dalo zařídit, aby podpora skrze systémové a bezpečnostní aktualizace dvou největších mobilních platforem (iOS a Android) byla nejenom delší, ale zároveň se postarali o to, aby byl po stejnou dobu k dispozici i dostatek náhradních dílů.


Nepřehlédněte: Huawei Servis Festival nabídne prodlouženou záruku i slevu na opravu


Samsung Galaxy S21 FE
Samsung prý významně prodlužil intervaly výměn u svých zákazníků

Díky tomu by zabili dvě mouchy jednou ranou, protože: a) díky tomuto kroku, by se významně zredukoval elektrický odpad, b) klesla by i produkce mobilů obecně.

Více náhradních dílů

Tato ušlechtilá úvaha má ale háček. Přinutit nejsilnější hráče k 7leté podpoře bude hodně složité nehledě na to, že i v tomto se oba partneři rozcházejí (na rozdíl od Německa EU požaduje “jen” 5 let). A další věc je samotné omezení výroby. V tržní kapitalismu je něco takového stěží myslitelné, takže bude velmi zajímavé sledovat, jakým způsobem chtějí světoznámé brandy dotlačit ke povinným kvótám.

Total
0
Shares