Xiaomi 11T

Xiaomi dotahuje Apple. Slibuje až 4 roky aktualizací Androidu

  • Xiaomi oznámilo prodlouženou podporu u svých vybraných telefonů
  • Xiaomi 11T a 11T dopřeje 3 roky systémových aktualizací
  • Bezpečnostní záplaty budou oba telefony dostávat do roku 2025

Doba, kdy výrobci chrlili jeden telefon za druhým, ale softwarová podpora je nechávala úplně v klidu, je naštěstí nenávratně pryč. Stále více firem se přidává na stranu dlouhodobé podpory svých smartphonů. Po Samsungu, Vivo či HMD Global (producent Nokií) se to nejnověji týká také Xiaomi. Právě Xiaomi je pro nedostatečnou podporu svých zařízení mnohdy pranýřováno.


Nepřehlédněte: MIUI je lepší než konkurenční platformy, tvrdí Xiaomi


Xiaomi 11T a 11T Pro dostanou prodlouženou podporu

Podle serveru gsmarena.com oznámilo Xiaomi úmysl rozšířit softwarovou podporu pro své chystané telefony Xiaomi 11T a 11T Pro (druhý jmenovaný budeme mít brzy na testy). Majitelé obou smartphonů se mohou těšit na tři velké aktualizace systému a čtyři roky bezpečnostních aktualizací.

Xiaomi oznámilo rozšíření softwarové podpory
Xiaomi oznámilo rozšíření softwarové podpory | foto: GSMArena

To znamená, že pokud dorazí s Androidem 11, tak během následujících let upgradují na Android 12, Android 13 a nakonec i Android 14. Poslední bezpečnostní aktualizaci Xiaomi 11T a Xiaomi 11T Pro obdrží ve druhé polovině roku 2025.

Dočkají se i současné telefony?

Xiaomi za prodloužení podpory svých nových telefonů musíme pochválit. Teď už jen zbývá maličkost, aby ji firma aplikovala na všechny budoucí i současné (minimálně vlajkové) modely.

Total
8
Shares