Elektromobil

6 minut a hotovo! Revoluční baterie pro elektromobily mění pravidla hry!

  • Blíží se doba, kdy se začne prodávat ideální elektromobil
  • Číňané pracují na nové rekordní baterii

Čínský startup Greater Bay Technology představil unikátní baterii Phoenix EV, která se dokáže rychle nabíjet a efektivně funguje i při nízkých zimních teplotách. Upozornil na to server Electrek.


Nepřehlédněte: Na odvrácené straně Měsíce našli něco zvláštního: Velká radioaktivní oblast vědce vystrašila


Rekordní baterie

Baterie obvykle ztrácejí účinnost, když je příliš chladno a pomaleji se nabíjejí. Společnost Greater Bay Technology však tvrdí, že má řešení. Její baterie Phoenix EV obsahuje technologii řízení teploty, která dokáže baterii zahřát na nejúčinnější provozní teplotu za pouhých šest minut, a to i při teplotách kolem -20 °C.

Phoenix EV se navíc také extrémně rychle nabíjí. V závislosti na zdroji energie (výkonu nabíjecí stanice) se dokáže nabít z 10 % na 80 % své celkové kapacity za pouhých šest minut.

Podle zástupců startupu Greater Bay Technology je díky výraznému zkrácení doby nabíjení používání elektromobilů pohodlnější a dokonce i bezpečnější, což by je mohlo oslovit další potenciální zájemce.

Elektromobil
Zdroj: Malte Helmhold / Unsplash

Patří elektromobilům budoucnost?

Největší výhodou elektromobilů je šetrnost k životnímu prostředí, na druhou stranu se elektrické vozy potýkají s řadou problémů.

Patří mezi ně vysoká cena, nízká kapacita baterií a krátký dojezd. Průměrný dojezd elektromobilů nabízených na současném trhu dosahuje několik set kilometrů, ta nejlepší auta se mohou pochlubit dojezdem kolem 600 kilometrů. Jenomže to potenciálním zákazníkům nestačí.

Proto automobilky hledají řešení, jak situaci změnit. Řada firem už několik let financuje vývoj výkonných baterií nové generace, které se nejen rychle nabíjí, ale také nabídnou dojezd až 1000 kilometrů na jedno nabití.

Kromě Greater Bay Technology na nových typech baterií pro elektrické vozy pracují společnosti Toyota, Porsche, Amprius nebo čínský CATL.

Zdroj náhledové fotografie: user6702303 / Freepik, zdroj: Electrek

Total
0
Shares