Cestovatel v čase, budoucnost

400 let stará záhada: Osmiletý chlapec má na sobě tenisky Nike. Cestoval snad časem?

  • Další údajný důkaz o cestování časem?
  • Na 400 let starém obrazu jsou prý boty od Nike

Portrét visící v Národní galerii v Londýně přivedl příznivce historie a umění do rozpaků. Návštěvníci si totiž na plátně všimli něčeho mimořádně zvláštního. 


Nepřehlédněte: Carringtonova událost: V roce 1859 zasáhla Zemi obří sluneční bouře. Na celé planetě začaly jiskřit telegrafní linky


Zachytil čtyři sta let starý obraz cestovatele časem?

Známý portrét od nizozemského mistra Ferdinanda Bola zobrazuje malého chlapce oblečeného do tmavého kabátku s pláštěm, bílé volánkové košile s nařasenými rukávy a černých bot.

Ostříží zrak Fiony Foskettové a její dcery Holly však pomohl odhalit, že na botách je podle všeho něco, co vypadá jako bílý swoosh, kterému se lidově říká „fajfka“, přestože malba vznikla více než 300 let před založením slavné značky Nike v roce 1964.

„Počkej, má snad na sobě tenisky Nike?“ zeptala se dcery Fiona z ostrova Wight. „Když se podívám na jeho věk, musel dostat do rukou první pár tenisek Nike, které kdy byly vyrobeny. Nebo je to opravdový cestovatel časem?“

„Naše výzva návštěvníků, aby se zblízka podívali na boty osmiletého chlapce na portrétu a zjistili, zda v nich nepoznají nějaký ‚modernější‘ detail, vzbudil velkou pozornost,“ řekl pro server Daily Star mluvčí Národní galerie. „Máme radost, že se obraz stal takovým hitem.“

Předpokládá se, že chlapec na obraze by mohl být Frederick Sluysken, bratranec z druhého kolena umělcovy manželky. Domnělých cestovatelů v čase je podle všeho mnohem víc.

Portrait of a Boy, Ferdinand Bol
Zdroj: National Gallery / Wikimedia Commons (volné dílo)

1500 let stará mumie

Podobný rozruch jako tenisky Nike na obraze starém 400 let vzbudila mumie turkické švadleny. V roce 2016 byly v mongolské jeskyni hluboko v pohoří Altaj nalezeny mumifikované ostatky ženy. Jeskyně se nacházela v nadmořské výšce kolem 2 800 metrů a ostatky tak zůstaly velmi dobře zachovalé.

Společně s mumií se na místě našla také železná konvice, hliněná váza a miska. Debatu na internetu však nevyvolalo tělo, oblečení ani další předměty – byly to velmi povědomé boty. Mnozí si rychle všimli, že vypadají jako klasické bílé tenisky Adidas s červenými nebo černými pruhy.

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay, zdroj: IrishMirror, Daily Star

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Každý kdo se snad trochu vyzná v historii si všimne, že chlapec má boty a mašlí. A pod mašlí prosvítá kousek bílé ponožky. Je to zřetelné.

  2. Děláte si srandu 😀 i na mobilu vidím že to jsou černé boty s černou mašlí a údajný přechod jsou podkolenky.

  3. Vysvětlení to má jednoduché a prosté…..umělec jen věrně zachytil na plátno jedno z poutek, které byly našity po obou stranách bot. Za ty pak jjihoch musel hodně tahat, když si ty botky nazouval…ona to dříve byla celkem dřina nazout si ty neforemné a nepoddajné boty, které sloužily jen na okrasu…ostatně člověk v nich měl po pár metrech hrozné bolesti. Za zmínku ještě stojí, že ti více movitější, na to měli i své speciálně vyškolené sluhy.😁 Některé druhy bot měli zavazování zezadu na patě a jak je pak nejjednodušeji nasadit, že? 😁

  4. No tak to bílé je pokračování ponožek, to černé nad tím je masle, ty boty jsou vykrojene, takže.. Žádný napis

  5. Asi bych dodal tolik vyriženost nezna mezi. Ten bílý flicek na pravé botě z pohledu že předu má být háček předpokládám. Hezky den všem jinak.

  6. Když se pořádně podíváte na boty na obraze, zjistíte,;že značka nike, není nic jiného než kus bílé punčochy mezi botou a mašlí.

Comments are closed.