Telefon, iPhone

3 záhadná videa, na kterých mohou být cestovatelé v čase. Jedno natočili v Česku

  • Další údajný důkaz o cestování časem
  • Na 85 let starém videu je prý vidět mobil

Cestování v čase je stále považováno za nemožné. Existují ovšem tvrzení, že k němu přesto dochází. Tyto hlasy se opírají o různé historické záběry. Tady jsou tři nejpřesvědčivější videa.


Nepřehlédněte: Existují cestovatelé v čase? 86 let staré video z českého seriálu Hledání ztraceného času je samý otazník


Existují cestovatelé v čase?

Příznivci cestování v čase zbystřete. Na sociálních sítích koluje video z roku 1938, ve kterém žena drží v ruce iPhone a telefonuje. Klip byl natočen v areálu továrny kdesi ve Spojených státech. Někteří lidé věří, že se opravdu jedná o mobilní telefon, jiní si myslí, že se žena pouze drbe za uchem. Opravdu vidíme člověka z budoucnosti?

V klipu, který už několik měsíců rezonuje internetem, je zachycena žena, která si drží ruku u ucha, jako by svírala telefon a povídala si. I člověk s nejzákladnějšími znalostmi historie však ví, že používat v roce 1938 moderní bezdrátový telefon bylo nemožné.

Přesto (a nebo právě proto) mnozí věří, že cestování v čase skutečně existuje. Podle záhadologů je na záběrech jasně vidět, jak žena v šatech telefonuje smartphonem desítky let před vynálezem této technologie.

Zda skutečně volá do budoucnosti, nebo se jen škrábe na uchu, nelze potvrdit, ale rozhodně se zdá, že má něco v ruce, když s kolegy opouští Dupontovu továrnu v Massachusetts. Celá věc je o to pikantnější, že jedna komentují dokonce uvedla, že žena ve videu je její prababička: „Paní, kterou vidíte, je moje prababička Gertruda Jonesová. Bylo jí sedmnáct let. Ptala jsem se jí na toto video a ona si ho pamatuje zcela jasně.“

„Říkala, že Dupont (majitel závodu, pozn. red.) měl v továrně oddělení telefonní komunikace. Experimentovali s bezdrátovými telefony. Gertruda a pět dalších žen dostaly tyto bezdrátové smartphony na týden na vyzkoušení,“ tvrdí sebejistě a dodává: „Gertruda mluví s jedním z vědců, který drží v ruce další bezdrátový telefon a který je napravo od ní, když prochází kolem.“

Nejedná se o první případ, kdy se v minulé době někdo objevil s mobilem. V roce 2010 byl zveřejněn na internetu videoklip s krátkým filmem Charlieho Chaplina. Film z roku 1928 zachycuje procházející ženu s mobilem, který drží u ucha.

Hledání ztraceného času

Dalším zajímavým případem je epizoda nazvaná Výlety pána duchovního z českého dokumentárního seriálu Hledání ztraceného času. Video z roku 1937 zachycuje tajemnou ženu, která jde s přáteli po ulici a v ruce drží něco povědomého. Podle zastánců konspiračních teorií se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje z iPhonu.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Aby mohl mobilní telefon fungovat je potřeba operátor a zesilovače stanice!

  2. Napadlo někoho, že i kdyby někdo s iPhonem cestoval časem do třicátých let, tak by tak asi stejně nemohl telefonovat? Když nebyla infrastruktura? Jo, mohl by fotit a točit videa, ale to je tak všechno. A ani by si ten mobil pak nenabil.

  3. Akurát rozmýšľam, ktorý operátor vtedy fungoval, keďže všetci tí akože cestovatelia “telefonujú”, alebo si skriabu ucho, alebo na tajňáša cucajú slivovicu, lebo, ak sa nemýlim, ani Chuck Norris ešte nebol…

Comments are closed.