Google Chrome

Zpomaluje se vám počítač? Tahle novinka v Google Chrome vám možná pomůže

  • Google Chrome přináší novou funkci pro uživatele na počítačích
  • Můžete si jednoduše zobrazit, kolik paměti jednotlivé panely spotřebovávají
  • Funkce je dostupná pro Windows, macOS i ChromeOS

Google Chrome si už několik let drží pozici celosvětově nejoblíbenějšího prohlížeče, a to jak na smartphonech a tabletech, tak na osobních počítačích nebo laptopech. A právě v nové aktualizaci nabízí funkci, která může pomoci celé řadě lidí od problémů se zasekaným počítačem.


Nepřehlédněte: Mapy Google v novém: Lepší navigace nebo přehled nabíjecích stanic pro elektromobil


Nová vychytávka pro Google Chrome

Google totiž v nové aktualizaci Chromu přímo zobrazí, kolik paměti jaký panel s otevřenou webovou stránkou spotřebovává. Pokud jste tedy zvyklí používat záložek hned několik simultánně, ale váš počítač na to trochu trpí, můžete si tímto způsobem ověřit, která stránka „žere“ operační paměti nejvíce a v případě nouze ji zkrátka vypnout.

Novinka je dostupná v aplikaci Google Chrome od verze 119, a to jak pro Windows, tak pro macOS nebo ChromeOS. Dostupnost napříč platformami je důležitá, Chrome totiž patří k dominantním prohlížečům nejen na ChromeOS, ale především na strojích s Windows. I na macOS, který využívají počítače z dílen amerického Applu, drží hned druhé místo za nativním browserem Safari.

Chrome, prohlížeč, browser
Zdroj: Denny Müller / Unsplash

Abyste mohli tuto funkci používat, stačí ji nastavit přímo v prohlížeči. Pakliže máte aktualizováno, ale funkci jste ještě neobdrželi (přichází postupně pro všechny uživatele s odpovídající verzí), zadejte do adresního řádku „chrome://flags/#memory-saver-memory-usage-in-hovercards“ (bez uvozovek) a nastavte si vychytávku manuálně.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: 9to5Google

Total
0
Shares