Offline Mapy Google

Mapy Google v novém: Lepší navigace nebo přehled nabíjecích stanic pro elektromobil

  • Mapy Google dostávají postupně nové funkce, zaměřené na AI
  • Uživatelé si například mohou v 3D pohledu zobrazit svou trasu domů, včetně dopravní špičky a detailů o počasí

Nejpoužívanější navigační aplikace na světě – Mapy Google – dostává postupně celou řadu zajímavých funkcí. Část z nich byla oznámena již na konferenci I/O v létě, do provozu se však dostávají až nyní. A co je zajímavé, celá řada z nich běží na principech umělé inteligence.


Nepřehlédněte: Google udělá z chytrých telefonů stroj času. Vrátit se můžete až do roku 2007


3D model dopravy

Úžasnou funkcí je možnost podívat se na dopravní situaci na vaší cestě v pohledu Immersive View. Grafické vyobrazení města je sice slabší, ale nejde o počítačovou hru, pro zjištění zásadních informací tak bohatě stačí.

V pohledu shora si navíc můžete na časové ose prohlédnout, jaké bylo zrovna na tomto místě počasí a jak se měnila hustota dopravy.

Podle Googlu tato funkce neslouží jen k vyhledávání tras, ale lze ji využít i k poznávání míst. Využívá umělou inteligenci ke kombinaci velkého množství snímků Street View a leteckých snímků.

Mapy Google
Zdroj: Google

Realističtější navigace

Mapy Google se dočkají také několika nových vychytávek, díky kterým bude navigace ještě lepší. Mapa bude brzy zobrazovat realističtější pohled na budovy, což vám usnadní orientaci, zejména v rušných centrech měst. Na dálnicích se také zlepší detaily jízdních pruhů, které vám pomohou při složitých manévrech, jako je rychlá změna jízdního pruhu, abyste stihli výjezd.

Trochu problém je však s dostupností těchto novinek. Google uvádí, že novinky se začnou zpřístupňovat pro uživatele v USA, Kanadě, Francii, Německu a dalších osmi zemích, Česko však v první vlně chybí.

Pokud vlastníte elektromobil, jistě oceníte širší informace týkající se nabíjecích stanic na mapách. V aktuální verzi pro Česko si v Mapách Google můžete zvolit preferenci nabíječky podle typu konektoru a modelu vozu. Google však uvádí, že do map zavede i menší stojany u obchodních domů a podobně, aby se předcházelo „strachu z nabíjení“, který na řidiče čeká v destinacích, které tolik neznají.

Zdroj náhledové fotografie: PhotoMIX-Company / Pixabay, zdroj: Google Blog

Total
0
Shares