Google Mapy

Google udělá z chytrých telefonů stroj času. Vrátit se můžete až do roku 2007

  • Podívejte se do minulosti se strojem času v Mapách Google
  • Stačí chytrý telefon s Androidem nebo iPhone

Společnost Google přidává do mobilních verzí služby Mapy Google novou funkci „cestování v čase“, díky které si můžete prohlédnout vybraná místa tak, jak vypadala v minulosti – možná budete šokováni, jak moc se věci kolem vás změnily.


Nepřehlédněte: Šmejdi znovu napadli Google Play! I Češi si do telefonů s Androidem stahovali nebezpečný virus


Mapy Google umožňují cestovat v čase

Včera uběhlo patnáct let od chvíle, kdy Google představil službu Street View. Virtuální zobrazení světa pomáhá lidem v běžném životě – mohou se například dopředu podívat, jak vypadá složitá křižovatka, kde zaparkovat před nemocnicí nebo jak vypadá vchod do restaurace, do níž jdou poprvé. Street View je také zdrojem nekonečné zábavy, nezřídka kdy totiž také zobrazuje bizarní situace a kuriozity: například bouračky, zabijáckého klauna Pennywise nebo UFO.

V rámci oslav patnáctých narozenin společnost Google přidala do Map Google nefalšovaný stroj času, který umožní lidem s chytrými telefony (Android i iPhone) snadno cestovat v čase. Dříve byla tato funkce dostupná pouze na počítačích, takže se jistě stane vítaným doplňkem pro ty, kteří preferují prohlížení Street View na mobilním zařízení.

Zdroj: Google

Ve Street View ukáže starší snímky

Fungovat to má následovně: spustíte Google Mapy a při přidržení prstu na konkrétním místě na mapě se zobrazí náhled pro Street View. Když virtuální prohlídku spustíte, nově dostanete na výběr volbu „Zobrazit další data“. Stačí pak snadno klikat na fotky a okamžitě uvidíte, jak se dané místo od roku 2007 změnilo.

Je důležité poznamenat, že Google funkci uvolňuje postupně, takže než se na váš telefon dostane, může to nějaký den trvat. Natrénovat si vše zatím můžete na PC. Umístěte žlutého panáčka na libovolné místo na mapě, chvíli počkejte a poté v levém horním rohu zvolte spodní Street View pole pod slabou linkou.

Google u příležitosti oslav Street View představil také novou kameru, která má částečně nahradit auta společnosti. Nový kamerový systém má zhruba „velikost domácí kočky“ a lze jej připoutat k jakémukoli autu nebo dokonce bez velké námahy nosit u sebe a svět kolem tak mapovat za chůze.

Zdroj náhledové fotografie: Henry Perks / Unsplash

Total
0
Shares