Chytrý telefon Xiaomi

Znáte nejvýkonnější mobily současnosti? Xiaomi žebříček AnTuTu doslova válcuje

  • Výsledek žebříčku nejvýkonnějších telefonů za leden mluví jasně 
  • V AnTuTu je na prvním místě nový top model od Xiaomi. Konkurence nestíhá

Také přemýšlíte nad tím, jaký smartphone je aktuálně nejvýkonnější? Už se tím trápit nemusíte! Pokud vás napadl Samsung Galaxy S21 nebo snad herní ROG Phone 5s, tak jste na omylu. Všem vypálil rybník nový telefon od Xiaomi.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon supertelefonu Xiaomi 12


Aplikace Antutu je dlouhá léta měřítkem surového výkonu mobilních telefonů a tabletů. Uživatelé ji do svých zařízení mohou stahovat zdarma a po uplynutí zhruba desetiminutového testu v přehledné grafické formě zjistí, jak výkonné jejich zařízení ve skutečnosti je. Společnost, která aplikaci vyvíjí, právě zveřejnila nový žebříček nejvýkonnějších chytrých telefonů za leden letošního roku. Jak to dopadlo?

Xiaomi těží z amerických technologií

Vyhrál Xiaomi 12 Pro s velkým náskokem před veškerou konkurencí. Jako jediný z měřených smartphonů se totiž může pochlubit nejmodernějším hardwarem, tedy novým Snapdragonem 8 Gen 1. Telefon na první příčku katapultoval výsledek 979 499 bodů.

V oficiálních statistikách za leden je na druhém místě ZTE nubia Red Magic 6, který spolehá na Snapdragon 888 (858 275 bodů). Třetí skončilo herní dělo ROG Phone 5s Pro s procesorem Snapdragon 888+ (835 786 bodů), ale na vysoké příčky se dostaly také modely ZTE nubia Red Magic 6R (825 719 bodů) a Realme GT (823 383 bodů).

Xiaomi 12
Xiaomi 12. Zdroj: FONETECH.CZ

Xiaomi tedy může být relativně v klidu. Dokud se v prodeji neobjeví další smartphony se Snapdragonem 8 Gen 1, jeho „vytuněnou dvanáctku“ nikdo neohrozí. Ne každý si však může dovolit telefon za dvacet a více tisíc. Vývojáři proto uveřejnili i aktualizovaný žebříček nejvýkonnějších smartphonů střední třídy. V něm se na první místo dostala společnost iQOO s modelem Z5, který vykázal 556 715 bodů.

Jak to AnTuTu počítá?

Nová statistika AnTuTu vychází z měření, která proběhla od 1. do 31. ledna. Za výslednou bere vždy průměrnou hodnotu ze všech testů. Podmínkou pro zařazení do výsledkové listiny je stále nejméně 500 provedených testů u daného smartphonu.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash

Total
0
Shares