Xbox Series X a Xbox Series S

Známe české ceny nových Xboxů. Špičkový Series X bude stát 13 tisíc

  • Prodej obou konzolí odstartuje v listopadu
  • Cena Xbox Series X bude 12 999 Kč
  • Menší Xbox Series S bude dostupný za 7 999 Kč

Společnost Microsoft potvrdila, že nová generace hraní uvidí světlo světa v listopadu, kdy bude zahájen celosvětový prodej konzolí Xbox Series X a Xbox Series S. Zároveň byla představena také partnerská spolupráce se studiem Electronic Arts (EA), v jejímž rámci se některé z nejlepších titulů EA objeví v rámci předplatných Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Game Pass pro PC.

Nebudeme vás příliš napínat a tak přejděme ihned k tomu nejdůležitějšímu. Oficiální prodej obou nových herních systémů začne 10. listopadu. Levnější a menší novinka Xbox Series S začne na částce 7 999 Kč, zatímco výkonnější Xbox Series X bude mít cenu 12 999 Kč. Předobjednávky začnou 22. září.

Ilustrační obrázek | foto: Microsoft

Výkonu má na rozdávání

Připomeňme, že srdcem Xboxu Series X je osmijádrová APU jednotka od AMD, která kombinuje architekturu Zen 2, tiká na frekvenci až 3,8 GHz a podporuje zpracování až 16 vláken najednou. Co se týče grafického výkonu, konzole nabídne hráčům hraní ve 4K a 60 snímcích za sekundu, případně 120 snímcích za sekundu v nižším rozlišením.

GPU architektury AMD RDNA obsahuje 52 jader s taktem 1,825 GHz a celkovým výkonem 12 TFLOPS. Samotný čip je velký 360,45 mm2. Vzhledem k jeho potenciálu nepřekvapí informace o hardwarově akcelerovaném raytracingu.

K dispozici bude mít konzole 16 GB operační paměti typu GDDR6 s tím, že 10 GB poskytne propustnost 560 Gb/s, zatímco zbylých 6 GB pomalejších 336 Gb/s. Rychlé spouštění a načítání her zajistí NVMe SSD kapacity 1 TB, který s procesorem bude komunikovat prostřednictvím PCI Express 4.0 sběrnice. O specifikacích Xbox Series S nemáme zatím žádné informace. Jisté však je, že i tato konzole svým majitelům nabídne vysoký výkon.

Spolupráce Microsoftu s Electronic Arts (EA)

Členové předplatných Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Game Pass pro PC dostanou členství EA Play letos před Vánocemi bez jakýchkoli dalších poplatků. To znamená, že předplatitelé členství Ultimate budou moct využívat EA Play na konzolích Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S a na počítačích s Windows 10. Předplatitelé členství Xbox Game Pass pro PC pak dostanou EA Play pro Windows 10.

Total
19
Shares
1 komentář
  1. Ceny super. Nezačínal xbox X na 13 500? Příjemné překvapení.

Comments are closed.