PC, router

Zlobí vás Wi-Fi? Držte svůj router dál od těchto sedmi věcí ve vaší domácnosti a zlepší se to

  • Zajistit kvalitní Wi-Fi v bytě nemusí být vždy úplně snadné
  •  Naštěstí existuje hned několik jednoduchých triků, jak dosah signálu vylepšit

Nepokrývá bezdrátová síť dostatečně všechna místa vašeho domu či kanceláře? Trápí vás vypadávající Wi-Fi signál? Věděli jste, že někdy může být problém nikoli v samotném routeru, ale v předmětech, do jejichž blízkosti jste jej umístili?


Nepřehlédněte: Češi, buďte ve střehu: Na obloze se po 437 letech zjevila zelená kometa. Vidět je pouhým okem


Vypadávající nebo pomalá Wi-Fi

Proč vlastně potíže se slabým signálem vznikají? Wi-Fi signál prochází některými překážkami bez problémů, ale spousta věcí v okolí ho odrazí nebo nepropustí dál. Jeho intenzita navíc rychle klesá s rostoucí vzdáleností od routeru.

Mezi věci, které mohou ovlivnit kvalitu signálu domácího Wi-Fi routeru, patří například akvária nebo velké vázy, píše server IFL Science. Pokud jsou v jeho blízkosti, pohlcují rádiové frekvence.

Když prší, týká se tento problém i signálu mimo domov, jak vysvětlili experti pro The Conversation: „Bezdrátové signály mimo dům nebo budovu může ovlivnit déšť, protože kapky vody částečně pohlcují signál, což může mít za následek nižší úroveň pokrytí.“

Další překážkou mohou být kovové předměty a zrcadla. Je to proto, že signály, které směrovač vysílá, mohou být kovovými povrchy vychýleny nebo odraženy. V domácnosti tak mohou vznikat tzv. „mrtvé zóny“ a elektronická zařízení budou mít problémy s připojením.

Router, malware
Zdroj: Compare Fibre / Unsplash

I dětská chůvička může představovat problém

Ano, i mikrovlnné trouby mohou narušit Wi-Fi signál kvůli malému množství záření, které z nich uniká. Tedy i mikrovlnky mohou narušit jinak dokonalý signál v domácnosti nebo zaměstnání. Frekvence, na které pracují, 2,4 GHz, je totiž stejná, jako frekvence, na jaké funguje router, proto ohřívání večeře může dočasně zpomalit připojení k internetu.

Stejné rušení mohou způsobit i velké předměty, například pokud router schováte za pohovku nebo nábytek, či do vzdálené místnosti. Podobný efekt však mohou mít i bezdrátová sluchátka nebo reproduktory pracující na technologii Bluetooth. Je to k nevíře, ale podle expertů mohou Wi-Fi rušit i elektronické hlídací chůvičky dětí.

Jak sami vidíte, několik malých a drobných úprav ve vaší domácnosti může stačit k tomu, aby se slabý signál routeru stal minulostí. Pokud však výše uvedené rady nepřinesly požadovaný efekt, nezbývá vám nic než investovat do výkonnějšího routeru.

Zdroj náhledové fotografie: Kaitlyn Baker / Unsplash, zdroj: IFLScience

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. Kdysi dávno jsem měl problém bezdrátové komunikace plynového kotle a dětské chůvičky. Chůvička rušila buď vypínací, nebo zapínací signál pro plyn. kotel. A ten buď topil moc, nebo netopil vůbec. Pár večerů jsem hledal vhodné vzájemné umístění, aby k tomu nedocházelo. Po nechtěném rozbití staré chůvičky a zakoupení nové tento problém zmizel, přestože měly obě chůvičky stejnou komunikační frekvenci. Jo a nedávno jsem kupoval nový opakovač signálu WiFi. Prostě po 8 letech přestal fungovat.

  2. Větší kraviny snad už vymyslet nejdou. Článek jak z novinky.cz.
    Jinak nejjednodušší a nejlepší rada, nastudujte si jak se mění na routeru kanály. Dále pak se dají i měnit antény.

  3. Pokud však výše uvedené rady nepřinesly požadovaný efekt, nezbývá vám nic než investovat do výkonnějšího routeru.

    A pak to dopadá tak, že můj signál ruší soused od vedle, protože má prostě výkonnější wifi router…

    1. Proč by měl soused rušit wifi signál.Router má přeci možnost nastavení kanálu,aby se zamezilo rušení.

Comments are closed.