Xiaomi 12

Zklamání? Xiaomi 12 hranice rychlosti nabíjení nezboří

  • Xiaomi 12 dostane podporu jen 67W kabelového nabíjení baterie
  • Ve výbavě se dále objeví Snapdragon 8 Gen 1 i skvělý fotoaparát
  • Premiéra vlajkového telefonu se má uskutečnit v neděli 12. prosince

Nahlas se delší dobu hovoří o tom, že Xiaomi představí novou řadu top modelů Xiaomi 12 už tuto neděli, tedy 12. prosince. Výrobce nic takového zatím nepotvrdil s výjimkou toho, že v telefonech poběží nejvýkonnější čip současnosti – Snapdragon 8 Gen 1. Naštěstí se nemusíme spoléhat pouze na Xiaomi, abychom se s předstihem dozvěděli něco o výbavě novinek.


Nepřehlédněte: MIUI 13 už příští týden! Na kterých telefonech Xiaomi, Redmi a POCO?


Xiaomi 12 se bude držet při zemi

Databáze organizace nyní 3C nyní odhalila, že základní model, označovaný jako Xiaomi 12, bude podporovat kabelové nabíjení výkonem 67 W. Uživatelům tedy bude stačit připojit telefon na pár minut k nabíječce, aby rychle doplnili energii.

Ruku na srdce, 67W nabíjení je sice fajn, ale nejedná se o nic, z čeho bychom se posadili na zadek. Podobnou rychlostí se dnes nabíjí řada smartphonů na trhu, a to i z nižší cenové hladiny. Vzpomeňme proto raději rekordní Xiaomi 11T Pro, které je kompatibilní se 120W kabelovým nabíjením, nebo chystané Xiaomi 12 Pro – u tohoto smartphonu prý máme také počítat se 120W nabíječkou v balení.

Xiaomi 11T Pro nabíjení
Xiaomi 11T Pro | foto: FONETECH.CZ

MIUI 13, Android 12 a 4 300mAh baterie

Vraťme se ještě k základnímu Xiaomi 12. Databáze 3C nic dalšího o výbavě neprozradila, ale spolehlivý tipér Digital Chat Station z mikroblogu Weibo nedávno prozradil, že smartphone bude využívat baterii článku 4 500 mAh a také operační systém Android 12 s nadstavbou MIUI 13.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 se bojí změny, přední fotoaparát pod displej neschová


Kromě toho známe už delší dobu také design zadní strany telefonu. Xiaomi údajně použije speciální technologii, aby dosáhlo uživatelského pocitu, že fotomodul je přirozenou součástí zadního krytu. Ať už si pod tím představíme cokoli, je jisté, že Xiaomi 12 nebude žádná ošklivka.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | foto: Weibo
Total
4
Shares