Xiaomi 12

Xiaomi 12 se bojí změny, přední fotoaparát pod displej neschová

  • Vše nasvědčuje tomu, že Xiaomi zatím není připaveno na změnu
  • V nových vlajkových telefonech na fotoaparát pod displejem zapomeňte

Ještě v prosinci by mělo dojít k představení nových vlajkových mobilů Xiaomi. Na internetu je hotovou věcí, že se dočkáme premiéry ne jednoho, ale rovnou tří nadupaných smartphonů. V zákulisí je zmiňován příchod zakladního Xiaomi 12, kompaktního Xiaomi 12 X a špičkového Xiaomi 12 Pro.


Nepřehlédněte: Xiaomi již brzy uvede další super-levný telefon. Co nabídne?


Od nových zástupců top série Xiaomi se čeká hodně: ať už nadupaný hardware, skvělé a rychlé nabíjení, úžasný displej nebo nekompromisní fotoaparát. Právě foťáku se týká nejnovější příspěvek uznávaného čínského tipéra z mikroblogu Weibo, který si říká Digital Chat Station.

Poddisplejový fotoaparát musí Xiaomi doladit

Známý tipér prozradil, že telefony Xiaomi 12, Xiaomi 12 X a Xiaomi 12 Pro nedostanou přední fotoaparát schovaný pod displejem, jak se dříve několikrát spekulovalo, a to i na renomovaných zahraničních serverech.

Číňan údajně vsadí na tradiční vycentrovaný průstřel. Podle některých po nepřesvědčivých výsledcích poddisplejového foťáku u smartphonu Mi MIX 4 nechce nic riskovat a vsadí na jistotu.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra | foto: FONETECH

Nepřehlédněte: Xiaomi testuje MIUI 13 na sedmi telefonech. Xiaomi 12 mezi nimi není


Výkonný podvozek a chytrý displej

Kromě toho jsou již známy klíčové specifikace smartphonů. Modely Xiaomi 12 a 12 Pro bude pohánět nedávno uvedený čipset Snapdragon 8 Gen 1, tedy absolutně to nejlepší od amerického Qualcommu. Tempo menšího a nejspíše i cenově dostupnějšího Xiaomi 12X by měl zase diktovat Snapdragon 870.

U všech telefonů bychom se měli dočkat také rychlého nabíjení baterie či LTPO (Low Temperature Polycrystalline Oxide) AMOLED displejů s adaptivní obnovovací frekvencí od 1 do 120 Hz.

Kdy bude tiskovka?

Premiéra řady Xiaomi 12 by se měla uskutečnit 28. prosince. Ve hře nadále zůstává ale i symbolické datum 12.12.2022.

Total
1
Shares