Huawei Mate 40 Pro

Život s chytrým telefonem Huawei Mate 40 Pro: Zkušenosti čtenáře Ondřeje

  • Do redakční pošty nám přišel e-mail od našeho fanouška a čtenáře Ondřeje Koudelky, který se pochlubil zkušenostmi z používání chytrého telefonu Huawei Mate 40 Pro
  • Níže bez úprav překládáme jeho text

Chytrý telefon Huawei Mate 40 Pro jsem si zakoupil i když neobsahuje tolikrát omýlané Google služby. Už delší dobu jsem se totiž v zajetí ekosystému Googlu necítil příliš dobře a tak jsem čekal na vhodnou chvíli, kdy se z něj vymanit. Ideální příležitost nastala ve chvíli, kdy Huawei vydal svůj nejnovější Mate.

Telefon jsem koupil v Datartu, donesl si ho domů a dychtivě na internetu okamžitě sháněl informace, jak začít. Jako uplně první věc jsem udělal, že jsem si přetáhl aplikace ze starého telefonu pomocí funkce PhoneClone. To ostatně doporučuje i samotný Huawei. Udělal jsem vše, co bylo třeba a všechno přenesl do Mate 40 Pro. Samozřejmě, pro doinstalování aplikací jsem využil i Petal Search, díky kterému jsem si do telefonu nainstaloval v podstatě 99 procent aplikací ze staršího mobilu (Mate 20 Pro).

Není pravda, že telefony s HMS si s Googlu službami vůbec nerozumí. Například Google Mapy jsem stáhl a nainstaloval, fungovaly. Ale smazal jsem je. Z AppGallery jsem si stáhl aplikaci Mapy.cz a na navigaci jsem používal Petal Maps. Pro zálohu dat a fotografií využívám OneDrive. Poštovního klienta GMail jsem za pár sekund nakonfiguroval v předinstalované aplikaci v telefonu a jako klávesnici používám osvědčenou SwiftKey, podle mého názoru je tato klávesnice pro Android vůbec tou nejlepší.

Mate 40 Pro
Mate 40 Pro | foto: Huawei

Banka i operátor bez problémů 

Nainstaloval jsem si i webový prohlížeč Google Chrome, ale časem jsem si zvykl na používání browseru od Huawei, který nabízí množství funkcí a více mi vyhovuje. Dalším krokem bylo aktivování bankovní aplikace. Bez problémů jsem stáhl svou banku z AppGallery (KB) a stejně tak i aplikaci mého mobilního operátora (T-Mobile). Poznámky jsem předtím řešil aplikací Google Keep, kterou výborně nahradily poznámky od Huawei. Ty mám díky Huawei účtu i synchronizované, takže se nemusím obávat, že o ně přijdu. Kancelářská sada Office také funguje bez problémů.

Mate 40 Pro je super

Jinak co se samotného Mate 40 Pro týče, tak tento telefon jsem si bez přehánění zamiloval. Skvělý výkon, parádní displej a bezkonkurenční fotoaparát jsou k nezaplacení! Perfektní je i výdrž baterie a velmi rychlé dobíjení. Stačí telefon píchnout na chvíli na nabíječku a procenta narůstají doslova před očima – vypadá to skoro jako malý zázrak.

Huawei smartphony používám už několik let a že bych změnil značku, tak to mě zatím vůbec nenapadlo. Jsem spokojen. Pokud aplikaci nenajdu v AppGallery, k dispozici mám Petal Search, který najde úplně všechno. A pokud by aplikace nebyla ani tam, stále je zde možnost stáhnout si APK soubor manuálně a appku/hru nainstalovat „ručně“.

Mate 40 Pro se určitě vyplatí koupit. Vše funguje jak má, bez sekání a jiných nepříjemných nedostatků. Miluji jeho fotoaparát. Huawei doporučuji a věřím, že značce zůstanu věrný ještě velmi dlouho.

Pokud se také chcete pochlubit zkušenostmi z používání svého telefonu, napiště nám na e-mail tz@fonetech.cz a my vám článek publikujeme. 

Total
24
Shares
2 komentářů
  1. Dobrý den, vlastním mobilní telefon Huawei P40 Pro. Neskutečně rychlý a přehledný. Jsem velmi spokojený i s fotoaparátem. Z většinou článku souhlasím, jen … jen banka mi v mobilu chybí. KB a snad RFB jsou dvě jediné, jejichž internet mobilní aplikace nainstalovat do Huawei bez Google. A bohužel ani mobilní bankovnictví Smart bank od banky Moneta bank nejde nainstalovat. A to mi velmi chybí. Musím kvůli tomu mít jiný, starší Huawei, který má Google a jen v něm nebo v tabletu mohu vstoupit do mobilního bankovnictví Smart bank od Moneta bank. Mít dva telefony je opravdu přepych a prakticky je ani nemohu nosit s sebou, jeden vždy musí zůstat doma.. A zjistil jsem ještě dvě chyby – při dvojitém zabezpečení, kdy Vám přichází od někoho PIN, tak z Alza.cz a Ismlouva.cz mi přijde PIN až po 30 minutách. A to v případě Alzy, u které má PIN platnost 5 minut je likvidační. Ale i u aplikace Ismlouva.cz je ta půlhodina hodně problematická. Pokud tedy bude číst tento můj příspěvek někdo z Huawei, tak prosím, zkuste se věnovat tomu co jsem zde napsal a zkuste odstranit i tyto problémy. A bohužel ještě se jedná o aplikaci do auta – Android auto. V Huawei nelze tuto aplikaci stáhnout jako funkční, prostě nefunguje. A mohu zodpovědně říct, že tato aplikace Android auto je ještě větším přínosem než mobilní banka, kterou potřebuji. Mám Huawei už 4 generaci a rád bych zůstal. Existují sou malé, drobné problematické věci, které mohou přerůst do velkých problémů. Děkuji

Comments are closed.