Matrix

Žijeme v realitě, nebo v Matrixu? Odborník tvrdí, že svět kolem nás je pouhá simulace a není skutečný

  • Expert si myslí, že svět kolem nás je důmyslný podvrh
  • Podle amerického badatele žijeme v někým vytvořené simulaci

Expert na paranormální jevy Mike Ricksecker se domnívá, že svět je děsivou simulací podobnou Matrixu, v níž lidé skutečně nežijí a že chyby v počítačovém programu jsou vysvětlením pro cestování v čase a různé paranormální jevy.


Nepřehlédněte: Muž tvrdí, že cestoval časem do roku 2027: Hrozba, která všechno změní, je doslova za rohem


Je svět simulací podobnou Matrixu, v níž lidé skutečně nežijí?

„Mnoho nevysvětlitelných aktivit, se kterými se setkáváme, by mohlo být spojeno s cestováním v čase. Žijeme v nějakém druhu simulace. Je to Bůh nebo mimozemšťané, kteří tahají za nitky? Je to vyšší moc. Nemusí to být nutně počítačový program, ale něco organičtějšího nebo biologického, co funguje,“ říká Ricksecker.

Zatímco filmy jako Návrat do budoucnosti s Michaelem J. Foxem v hlavní roli nám daly naději, jak by mohlo cestování časem vypadat, Ricksecker se domnívá, že auto jako DeLorean není vůbec potřeba.

„Nevěřím, že skutečné cestování časem bude probíhat v DeLoreanu s flux kondenzátorem, i když by to byla zábava. Bude to spíše meditativní, posílání vědomí. Duchové by mohli být důsledkem paranormálních jevů, kdy je najednou možné vidět něco z jiného času.“

„Vše je energie a vibrace. Prvky cestování v reálném čase, které dnes vidíme jako ducha, jsou časovým skluzem. Zahlédnou nás a reagují, jako bychom byli duch. Jako když slyšíte o dvojnících,“ myslí si expert.

Cestovatel v čase, budoucnost
Zdroj: Placidplace / Pixabay

Spolkne lidstvo někdy modrou pilulku?

Déjà vu podle něj pochází ze snů, které máme. „Může jít o záblesk z jiného časového bodu. Je to něco jako cestování časem, ale říkáme tomu předtucha,“ říká a dodává, že řeči o vyšší moci podobné Matrixu jsou existují mnohem déle, než si většina lidí uvědomuje.

„Vystudoval jsem simulační programování. Každou simulaci, například leteckou, využíváme k tomu, abychom se něco naučili. Mnoho starověkých textů hovoří o reinkarnacích, o tom, že prožijeme svůj život a někam se vrátíme,“ vysvětluje. „Je v tom vyšší poznání. Simulace probíhá mimo náš vesmír. Náš vesmír je jedním z mnoha. Existuje něco většího, z čeho pocházíme.“

Některá strašidla jsou určitě lidskými duchy. Naše oči vidí jen do úzkého pásu světla. Příroda nás zkouší. Civilizace povstaly a padly, upozorňuje sebejistě Ricksecker.

„Je to součást lekcí, které jsme zvládli, a možná jsme se díky tomu, co víme, stali příliš nebezpečnými.“ Ve své knize dále hovoří o mimozemských základnách a portálech v Antarktidě. „Existuje důvod, proč se nacisté a Hitler zajímali o Antarktidu. Věděl, že se tam něco děje, a věřil, že mu to dá moc. Je možné, že se tam dole nachází starověká technika.“ A co říká na to, když dojde řeč na mimozemšťany? „Věřím, že pyramidy postavila stará atlantská civilizace.“

Nutno dodat, že s myšlenkou, že vše kolem nás je simulace, která se odehrává v obrovském superpočítači nějaké vyspělé civilizace, si pohrávali již starověcí filozofové, ale populární v moderní společnosti a odborných kruzích začala být až po příchodu slavné sci-fi trilogie Matrix do kin.

Pokud naše nebo jiná civilizace dosáhne určitého stádia vývoje, může vytvářet podle některých vědců simulované kopie reality. V nich si pak může dělat, co chce. Stroje ve slavném sci-fi filmu vytvořily Matrix pro kontrolu lidstva.

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares