Samsung se dotahuje na Apple, jeho telefony získají 4 velké aktualizace Androidu

Žhavte telefony! Samsung v Česku rozesílá One UI 4.1 a Android 12 na tyto skvělé telefony

  • Klíčová aktualizace pro starší telefony Samsung Galaxy je v Česku
  • Nadstavba One UI 4.1 je plná skvělých novinek a vylepšení

Samsung to dokázal a opět nechal zamrznout peklo. Na tři roky staré smartphony Galaxy S10, S10+ a S10e právě rozesílá nejnovější Android 12 společně s uživatelským prostředím One UI 4.1. Pakliže některý z výše vypsaných telefonů vlastníte a zatím vám nepřišlo oznámení o dostupnosti aktualizace, zamiřte do Nastavení => Aktualizace softwaru a zvolte Stáhnout a nainstalovat.


Nepřehlédněte: Češi, pozor na Google Fotky! Majitele telefonů s Androidem připraví o všechny peníze


Řadou Galaxy S10 nic samozřejmě nekončí, a tak aby toho nebylo málo, aktualizace je k dispozici také majitelům Galaxy Note10 a Note10+. Tyto smartphony se na trh dostaly v polovině roku 2019 s předinstalovaným Androidem 9 a nadstavbou One UI 1.5 (pamatuje na ni vůbec někdo?).

Majitelé starších elektronických zápisníků od Samsungu budou stahovat zhruba jeden gigabajt dat, přičemž aktuální firmware má označení N976BXXU7HVC6 a obsahuje navíc i bezpečnostní záplaty datované k prvnímu březnu.

Samsung v Česku rozesílá One UI 4.1 a Android 12 na tyto skvělé telefony
Samsung v Česku rozesílá One UI 4.1. Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Pozorní z vás si jistě všimli, že jsme se zatím nedočkali žádné zmínky o tom, jestli One UI 4.1 a Android 12 obdrží i modely Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite. Je možné, že s ničím podobným výrobce nepočítá. Na druhou stranu, dokud nebudeme s jistotou vědět, jak to je, nebudeme raději věštit z magické koule.

Co One UI 4.1 přináší?

Přepracovaná nadstavba od Samsungu přináší hned několik důležitých vylepšení. Těšit se můžete například na funkci virtuální RAM, která rozšiřuje kapacitu operační paměti pomocí nevyužívaného vnitřního úložiště (až do 8 GB). K dispozici je také přepracovaný výběr barevné palety dle nastaveného pozadí, která vás bude provázet celým systémem, vylepšený je i Pro režim fotoaparátu, který nabízí větší svobodu, a vhod přijdou také chytřejší widgety, které si můžete přidat na domovskou obrazovku.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
1
Shares
4 komentářů
  1. S10e, u manželky už je. Má Švýcarskou rom AUT. Zvýšení virtuální paměti je znát. Ostatní jsem zatím nezkoušel, ale těším se taky… až vyjde pro moji thajskou rom.

    1. Mě tedy už v lednu přišla aktualizace na Android 12, tedy s UI 4.0, ale přišla. (Galaxy S10) a ano zakoupený v česku s českou sim.

Comments are closed.